Oktay Ustadan Ispanaklı Kol Böreği Tarifi

Rüyada Biblo Görmek

90’larda 900 Hatlı Telefonların Ucunda Sizi Bekleyen Ünlüler

Kova Burcu (Günlük Burç Yorumu)

Çocuklarda Okul Öncesi Eğitimin Avantajları

Genel Konular 04 Nisan 2011
1.734

Uzmanların birçoğu çocuklar için okul öncesi eğitimi önermektedirler. Bunun birçok nedeni vardır. Okul öncesi eğitim çocuğunuzun geleceğini ve özellikle ileriki dönemlerdeki eğitimini oldukça yakından ilgilendirmektedir. Bunlara olumlu katkılar yapmaktadır. Bu nedenle çocuklarınızın okul öncesi eğitim almasını sağlamanızda yarar vardır.

Okul öncesi eğitimin avantajlarından kısa kısa bahsedelim. Okul öncesi eğitim; çocuğunuzun IQ yani zeka seviyesini yükseltmekte, algılama kapasitesini artırmaktadır. İleriki sınıflardaki başarı oranı okul öncesi eğitim alan çocuklarda, diğerlerine göre daha fazladır. Okul öncesi eğitim alan çocukların özellikle sosyal yönleri daha fazla gelişmektedir. Davranışları daha olumlu ve doğru olmaktadır. Okul öncesi eğitim alan çocuklar sağlık ve beslenme gibi önemli konularda diğer çocuklara göre daha bilinçli olmaktadır. Yetişkin çağlarda okul öncesi eğitim alan bireyler daha fazla başarılı olmakta, kariyer planlarını daha iyi yapmaktadırlar.

Kısacası okul öncesi eğitim çocuğunuzun zekası ve gelecekteki başarısını oldukça fazla etkilemektedir. Bu nedenle çocukların okul öncesi eğitim almalarında fayda vardır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.