Fizik Kurallarını Zorlayanlar (En İyileri)

İhvan Ferace Modelleri Fiyatlarıyla da Öne Çıkıyor

Rüyada Acımak

Yeminli Çeviri Zamanın Son Yeniliği

Erken Evlenmek İnsanları Mutlu Ediyor

İlişkiler 20 Haziran 2011
1.839

erken yaşta evlenmekBu makalemizde sizler için aşağıdaki konularda cevap vermeye çalıştık:

 
erken yaşta evlilik, erken yaşta evlenme, erken yaşta evlenmek, erken yaşta evliliğin faydaları, evlenme yaşı, erken evlilik, evlenmek için yaş sınırı

 
Yıllar geçtikçe insanların evlenme yaşında da sürekli yükselmeler devam ediyor. Bunda eğitim süresinin uzunluğu, iş bulma kaygısı, maddi sorunlar gibi çeşitli konular doğrudan etkili oluyor. Eskiden insanlar evlenme yaşı olarak 16-20 aralığını tercih ederken, günümüzde evlenme yaşı 20 ile 35 arasında değişkenlik gösteriyor.

 
Oysa ABD’de yapılan bir araştırma, erken yaşta evlenen çiftlerin, sonsuza kadar mutlu olma şanslarının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

 
Teksas Üniversitesi tarafından 1503 kişinin katılımıyla yapılan araştırmanın sonuçları, toplumda yaygın olan genel kanının aksine, evlenmek için 30’lu yaşları beklemeyenlerin daha sağlam bir evliliğe sahip olma olasılığının fazla olduğunu gösterdi.

 
Üniversitenin sosyoloji bölümünden Norval Glenn, araştırmaya katılanların yüzde 98’inin evli, evlenmeyi düşünen ya da en az bir kere evlenmiş kişiler olduğunu belirterek, evliliğin toplumda hala sağlam bir kurum olarak görülmeye devam ettiğinin görüldüğünü söyledi. Glenn, çiftlerin boşanmasının en önemli 3 nedeninin ise şiddetli geçimsizlik, çiftin maddi yatırım eksikliği ve sadakatsizlik olarak belirlendiğini kaydetti.

 
Araştırmanın sonuçlarını açıklayan Milli Evlilik Projesi yetkilisi Dr. Barbara Dafoe Whitehead de, 23-27 yaşları arasında evlenenlerin genellikle daha mutlu bir beraberlik sürdürdüklerinin belirlendiğini vurgulayarak, “Belli bir yaşın üzerinde evlilik, sağlam bir beraberliğin göstergesi değil” diye görüş belirtti.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
banner-1
Tarif Edilemeyen Mutluluk

Tarif Edilemeyen Mutluluk

31 Ağustos 2013
97
Günümüz Kadınları

Günümüz Kadınları

08 Temmuz 2012
994
Yüzük Fiyatları

Yüzük Fiyatları

09 Haziran 2012
1.350
Doğum Günü İçin Güzel Sözler

Doğum Günü İçin Güzel Sözler

07 Haziran 2012
1.550
Aşk Acısı Nasıl Geçer

Aşk Acısı Nasıl Geçer

27 Mayıs 2012
1.517
Aşk ve ilişki’de Devamlılık

Aşk ve ilişki’de Devamlılık

26 Mayıs 2012
2.108
Tarot Falı

Tarot Falı

15 Mayıs 2012
1.412
Yemek Tarifleri