Rüyada Başak Görmek

Hipster Modasını Kızlar Uygularsa

African Mango Hapı Dr. Mehmet Zayıflama Hapı

Zayıflama Egzersiz Hareketleri Resimli Anlatım

Hamilelik Döneminde Spor ve Egzersiz

Hamilelik 04 Nisan 2011
1.419

Hamilelik dönemi anne adayı bir kadın için oldukça hassas dönemlerden biridir. Hamilelik döneminde yapılacak hatalar doğacak çocuğun sağlığını doğrudan etkileyeceğinden anne adaylarının dikkat etmesi gereken pek çok önemli konu bulunmaktadır. Beslenme alışkanlıklarından tutun da, kullanılan ilaçlar, giyim tarzı, yaşam tarzı bile doğacak bebeğinizin sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Doğum zamanı geldiğinde bu işin rahat ve kolay geçmesi için başlangıçta alınması gereken bir çok tedbir bulunmaktadır. Bu tedbirlerin başında her gün yapılacak düzenli yürüyüşler, egzersizler ve çeşitli sportif faaliyetler oldukça önemlidir.

Hamilelik döneminde yapabileceğiniz en iyi sporlardan birisi birçok dönemde olduğu gibi yürüyüştür. Hafif tempoda yürüyüş yapabileceğiniz gibi, tempolu bir yürüyüşte yapabilirsiniz. Hamilelikte ilk tavsiyemiz budur yani yürüyüştür.

hamileyken spor yapmakYine hamileliğin ilk dönemlerinde bisiklet sporu da yapılabilir. Fakat dediğimiz gibi bu hamileliğin ilk dönemlerinde yapılabilir. Çünkü daha sonra karnın büyümesi ile beraber bisiklet sürmek zor hale gelecektir. Hamileliğin ilk döneminde yapılan bisiklet sürüşleri sayesinde bacak kasları gelişir. Böylece dayanıklılık artar.

Hamile bayanlar için su sporları ve yüzmede önemlidir. Riski en az sporlar olan su sporları hamilelik dönemindeki en iyi seçimlerden birisidir.

Hamileliğin dönemine göre yapılması uygun olan sporlar da değişmektedir. Bu nedenle döneminize göre en iyi sporu seçmelisiniz. Özellikle hamileliğin son dönemlerinde sizi zorlayan sporları yapmamalısınız. Bu sizin ve bebeğinizin hayatını riske atabilir. Hamilelik ilerledikçe sporun şiddetini ve zorluğunu da kademeli olarak azaltmalısınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
banner-1
Gebelik Hesaplama

Gebelik Hesaplama

04 Şubat 2014
904
Gebelik Testleri

Gebelik Testleri

15 Ocak 2013
1.758
Hamilelik Tarihi Hesapla

Hamilelik Tarihi Hesapla

20 Aralık 2012
3.362
Hamilelik Dertleri

Hamilelik Dertleri

14 Aralık 2012
1.647
Hamilelikte Varis Kabusu

Hamilelikte Varis Kabusu

12 Aralık 2012
953
Yemek Tarifleri