Anasayfa / Genel Konular / İş Başa Düşünce Kendimiz Yapabiliriz

İş Başa Düşünce Kendimiz Yapabiliriz

Silikon tabancasıHepimizin evinde zaman zaman küçük aksaklıklar meydana geliyor. Bazen bu ufak tefek sorunlar için eve usta çağırıp bir sürü para ödemektense bazı meseleleri kendimiz halletmeyi denemeliyiz. Kendi yapacağımız bu minik işlerle bütçemize küçük de olsa katkılar sağlayabiliriz. Neticede kimse parayı kolay kazanmıyor.

Silikon tabancası kullanarak silikon çekmek de kendimizin yapabileceği türden bir iş. Öyle özel yetenekler veya ustalık bilgisi de gerektirmiyor. Özellikle mutfakta tezgah aralarında kullanılan silikon zamanla eskiyerek su sızmasına yol açabiliyor. Aşağıdaki videolarda silikon tabancasının nasıl kullanılacağı, silikonun nasıl çekileceği konusunda detaylı bilgiler bulunuyor. Bir de tüyo verip videolara geçelim: Siz yapmasanız da eşinize izlettirip bu işi ona yaptırmayı deneyebilirsiniz :)

 

Silikon tabancası nasıl kullanılır?

 

 

 

 

Silikon tabancası nasıl kullanılır öğrendikten sonra sıradaki video silikon nasıl çekilir konusunda. Silikon çekmek ne kadar kolaymış görelim.

Silikon nasıl çekilir?

 

 

 

 

Son olarak silikon çekerken taşan kısımlar nasıl temizlenir konusunda. Bu da en az silikon çekmek kadar basit.

Silikon çekerken taşan kısımlar nasıl temizlenir?

 

 

 

 

Bütün işlemler bittikten sonra silikonun kuruması için bir kaç saat beklemek gerekiyor. Bu sürede silikon çektiğimiz yerleri ıslatmamaya dikkat ediyoruz. Aksi halde silikon tutmayacak ve sökülecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>