13.6 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 23, 2023

Askerlik Sorgulama İşlemleri

Günümüzde askerlikle ilgili birçok bilginin alınabileceği sitelerden bir tanesi de askerliksorgulama web sitesidir. Bu konuda hizmet veren çok sayıda site bulunuyor. Ancak bu siteler arasında güvenilir olan bir siteye ihtiyaç duyarsanız askerliksorgulama.com internet sitesi sizler için en doğru adrestir. E Devlet Askerlik Sorgulama başta olmak üzere site üzerinden birçok konuyla ilgili bilgiye erişebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Askerlik konusunda bilgi sahibi olunması ve yapılması gereken birçok işlem bulunuyor. Bu işlemlerle ilgili aklınıza takılan soruların cevapları için sizlerde istediğiniz zaman siteyi ziyaret edebilirsiniz. Site kullanıcıların aradıkları bilgilere daha kolay ulaşabilmeleri için oldukça basit bir şekilde tasarlanmış. Bu yüzden yapılmak istenen işlemlerin tamamı çok kısa sürede yapılabiliyor. Sitenin ana sayfasında bulunan askerlik sorgulama alanı üzerinde askerlikle ilgili birçok sorgulama hakkında bilgi bulabilirsiniz. Askerlik durum belgesi sorgulama, seferberlik görev emri sorgulama, kısa dönem askerlikle ilgili sorgulamalar ve çok daha fazlası için sitenin ana sayfasındaki askerlik sorgulama alanı kullanabilir.

Şu günlerde site daha çok 2016 yılının Ağustos ayında askere gidecek olan kişiler tarafından ziyaret edilebiliyor. Çünkü askere gitmelerine sayılı günler kalan 96/3 tertip asker adayları askerlikle ilgili merak ettikleri konuların tamamıyla ilgili ayrıntılı bir şekilde siteden bilgi alabiliyorlar. Kullanıcıların en çok kullandığı alanlardan bir tanesi de 96/ askerlik yeri sorgulama alanıdır. Bu alan üzerinde askerlikle ilgili başvuruların ve evraklarını tamamlamış olan asker adayları nerede askerlik yapacaklarını öğrenmek için gereken sorgulamaların nasıl yapıldığını öğrenebiliyor. Görev yapılacak olan askerlik yerinin öğrenilmesi tüm asker adayları için oldukça avantajlı bir durumdur. Çünkü askere gidecek olan adaylar görev yapacakları birlikleri ve şehri önceden öğrendikleri zaman askere gidene kadar belirli araştırmalar yapabiliyor ve birlikleriyle ilgili bilgi sahibi olabiliyorlar. Bu yüzden Şubat ayında askere gidecek olan tüm adaylar görev yapacakları yerle ilgili olan 96/3 askerlik yeri sorgulama işlemleri hakkında detaylı bilgiye site üzerinden erişebilirler.

Asker adaylarının site üzerinden bilgi alabilecekleri konulardan bir tanesi de celp dönemleridir. Celp dönemi her asker adayı için özel olarak belirlenir. Bu durumun belirlenmesindeki kıstas ise nüfusa kayıtlı olunan kütüklerdir. Ülkemizde dört farklı dönemde askere alma işlemleri yapılır. Bunlar her yılın Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım aylarıdır. 2016 Ağustos ayında askere gidecek olan asker adayları da 96/3 Askerlik yeri sorgulama alanını kullanarak nasıl sorgulama yapacaklarını kolaylıkla öğrenebilirler. Online olarak askerlik sorgulaması yapılabilmesi için kişilerin e-devlet şifrelerinin olması gerekiyor. Eğer e-devlet şifresi yoksa kendilerine en yakın olan bir postane şubesinden kişiye özel olan e-devlet şifreleri kısa sürede alınabiliyor. Sonrasında ise istenilen sorgulama işlemi yapılarak kısa sürede ne zaman ve nerede vatani görevin yapılacağı hakkına bilgi sahibi olunabiliyor.

Askerlik ile ilgili aklınıza takılan soruların cevaplarına 7/24 www.askerliksorgulama.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular