25.7 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 25, 2022

Adet Sancılarından Kurtulmak İçin

Kadınların her ay belirli bir gün için acı çekme nöbetlerinden daha da öte mutsuzluk ve gerginlik zamanları olarak da adlandırılabilecek regl dönemi için, ağrılarının azalması ve daha az acı ile atlatılması amacıyla bazı ufak tedbirler alınarak bu dönemin kazasız atlatılması sağlanabilir.

Öncelikle yorgunluk ve stres gibi etkilerin adet ağrılarını daha da şiddetlendirdiğinden dolayı o dönemde stres ve yorgunluk verici aktiviteler içerisinde bulunmamanız önemli bir etkeni ortadan kaldırmanız anlamına gelmektedir. Bu durumun daha da ötesinde tükettiğiniz bazı besin maddeleri ile de adet sancılarını hafifletebilirsiniz.

 

Çin’de acı çeken insanlara doğal yollardan müdahale edilmesini sağlayan bir yöntem binlerce yıldır uygulanmaktadır. Yumurta, yağ ve tuz karışımı olan bu yöntem binlerce yıldır pek çok acıya çözüm olmuştur. Adet döneminde ise balık ve yumurta tüketiminin hızlandırılması yine aynı şekilde kadınlarda adet dönemi sancılarının önemli ölçüde azalmasına sebep olmaktadır. Bunun sebebi ise bu besin maddelerinin içeriğinde bulunan aminoasit gibi maddelerin ağrı kesici özelliklerinin de bulunması örnek gösterilebilir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular