24.9 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 25, 2022

Adet Söktürücü Bitkiler

Adet dönemi her kadın için hem olağan hem de korkutucu bir dönemdir. Çünkü adet dönemi boyunca neredeyse bütün kadınlar yine sıkıntılı bir döneme girmiş demektir. Adet dönemi her ne kadar bazı kadınlar için kısa süren bir dönem olsa da bu kadınlar azınlıktadır.

Adet döneminde ağrılar olmasaydı bu dönemden bu kadar korkulmazdı elbet. Ancak adet söktürücü çeşitli yöntemler kullanarak yine de bu zor dönemin biraz daha rahat geçirilmesi sağlanabilir. Adet söktürücü bitkileri uzmanlar genellikle maydanoz, papatya, civanperçemi, kimyon, nane, nergis, rezene, safran, havuç tohumu, anason, karabaş otu, misk şekinde saymaktadır. Bu bitkilerin kaynatılmasıyla elde edilecek çaylar kadınları büyük ölçüde rahatlatabilmektedir.

Adet söktürücü bitkiler nasıl kullanılır?

Yukarıda sıraladığımız bu bitkilerin kaynatılmasıyla yapılacak çaylar adet döneminde büyük rahatlık sağlar. Bu bitkilerin çaylarından adet dönemi boyunca günde 3-4 bardak tüketmek kadın için çok faydalıdır.

adet söktürücüAynı şekilde yine bitkilerden elde edilen ancak çayı içilmeden kullanılabilecek formüller de bulunmaktadır. Örneğin çörek otunu bal ile karıştırıp yemek adet söktürülmesinde yararlıdır. Kuşdili kaynatılıp balla tatlandırılarak aç karnına bir su bardağı içilebilir. Yine aynı şekilde madımak kaynatılıp balla karıştırılarak aç karnına bir su bardağı içilebilir. Tüm bu yöntemler adet söktürmek için kullanılabilir. Bitkisel olduğu için bu yöntemlerin genellikle hiç bir yan etkisi bulunmaz.

Adet söktürücü bu bitkilerden faydalanılarak kadınlar için sıkıntı yaratan bu dönemi hiç olmazsa biraz daha rahat ve ağrısız geçirmek mümkündür. Bu bitkilerin çoğu genellikle bütün aktarlardan rahatlıkla temin edilebilir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular