14.5 C
İstanbul
Cuma, Kasım 24, 2023

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi

Amerika’dan sonra Türkiye’de de uygulanmaya başlanan Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Ultherapi sayesinde hiç bir cerrahi durum yaşanmadan ağrısız ve acısız bir şekilde yüz germe işlemi yapılabilmektedir. Bu terapiyi uygulayan estetik uzmanları bayanların sıkı bir cilt ve oldukları yaştan daha genç gösteren bir cilde kavuşabileceklerini belirtmektedir.

Estetik uzmanlarının yaptığı açıklamaya göre Ultrasound Teknolojisi sayesinde artık anne karnındaki fetüs izlenebilmektedir ve bu teknoloji aracılığı ile sarkan cilt, düşen kaşlar yada yılların oluşturduğu kırışıklıklar yarım saat içerisinde herhangi bir ameliyat yada enjeksiyon işlemi yapılmadan ortadan kaldırılmaktadır. Bu terapiden sonra ameliyatla yüz germe işlemindeki gibi iyileşme süreci yoktur bu işlemden sonra kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Ultherapi sisteminde uygulanan Deep Sea teknolojisinde focus ultrasound sayesinde cildimizin alt katmanında sıcak noktalar oluşturuluyor böylece cildimiz kendini yenileme sürecini tamamlayıp yeni collagenler üretmeye başlar. İşlemin akabinde ciltte sıkılaşma ve toparlanma olmaktadır. Olması beklenen sonuç  üç ay içinde tamamlanmaktadır ve etkisini bir yıla kadar göstermektedir.

İnsanlardaki kırışıklıklar bazen yorgunlukla bazen tecrübe ile adlandırılmaktadır. Şimdiye kadar bu kırışıklıkların çözümünü bayanlar estetik ameliyatlarda ararken artık böyle bir mecburiyetleri yoktur ultherapi sayesinde zamanın yüzümüze kattığı kırışıklıkları ortadan kaldırmakla kalmıyor aynı zamanda Cildimizin alt tabakasındaki bağ dokuları güçlenerek cildin kendi kendini onarmasını da sağlamış oluyoruz.

Focus Ultrasound teknolojisinin kullanıldığı tek cilt yenileme yöntemi olan Ultherapi Yöntemi güvenilirliği açısından bir risk taşımamaktadır.Uygulama yapılırken kişilerden alınan yorumlar iğne batması hissi şeklinde olmaktadır. Bu kişilere estetik uzmanları işleme başlamadan önce bir ağrı kesici alabileceklerini belirtmektedir.

Bu uygulama kliniklerde yapılan uzman çalışmalar sonucunda hiç bir yan etkiye sahip olmadığı anlaşılmıştır. yalnızca bir uygulamada etkisini gösteren bu işlemin kesin sonucunu bir ay ile üç ay arasında bir zaman dilimi sonucunda görülmektedir. Bu işlemi yaptıran 10 kişinin dokuzu gözle görülür sonuçlar yaşamışlardır. Göz çevresindeki sarkmalar, yanak düşmesi, göz kapağı kırışması gibi sorunların yanı sıra boyun bölgesindeki sarkmalar da artık ortadan kaldırılmaktadır. Artık birçok yan etkisi olan ve operasyon sonrasında yaşanan rahatsızlıklar Ultherapi sayesinde mazi olmaktadır

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular