11.9 C
İstanbul
Pazar, Mart 12, 2023

Amsterdam Turu Planlayanlar İçin Gezilecek Yerler Listesi

Hollanda zıtlıkları bünyesinde barındıran ender ülkelerin başında geliyor. Karışık bir yapıda olmasının avantajı ise zenginlikleri bünyesinde barındırıyor olması. Bunun içinde bu yazımızda Amsterdam turu planlayanların mutlaka görmesi gereken yerlerinden bahsetmeye çalışacağız.

Hollanda Avrupa turları arasında ilgi gören ülkeler arasında bulunuyor. Bazıları Amsterdam’ a hep gitmek ister ancak bazen maddi bazen de zamanının olmamasından dolayı bu planlarını da her zaman ertelemek zorunda kalır. İşte bu makalemiz bir anlamda hiç gitmemiş ancak günün birinde gitmek isteyen insanları daha fazla ilgilendiriyor diyebilirim.

Amsterdam uyuşturucu tüketimi konusunda da lider bir ülke yukarıda da belirttiğimiz gibi farklılıklarını her zaman korumuştur. Bunun yanı sıra eğlence imkânları da sayısız. Şehrin her bölgeden gelen ziyaretçileri var. Amsterdam’ a gitmeniz için binlerce neden sayılabilir. İlk yapmanız gerekenin de kanallarda bir gezinti olduğudur. Sanata ilgi duyuyorsanız pek çok müze var.

Amsterdam’ a geldiğiniz de 2-3 günlük bir süre size yeterli olacaktır. Keşfetmek için biraz daha uzun bir süre tercih edilebilir. Keyfine varmak istiyorsanız bahar aylarını seçmelisiniz. Gelelim görmeniz gerekenler listemizin başına.

Amsterdam Kanalları

Yukarıda da belirttiğim gibi Amsterdam kanalları büyülü güzelliğe sahiptir. Ülkeye gelenlerin büyük bir kısmı kanallarda bir gezinti yaparak turlarına başlıyorlar. Bu kanalların yapımına Ortaçağda başlanmış.

Dam Meydanı

Dam meydanı Amsterdam’ın tarihi meydanlarından bir tanesidir. Kentin tam kalbi konumunda olan bu meydanda önemli aktiviteler yapılıyor. Bunun içinde kentin simgesi haline gelmiştir. Meydana geldiniz de tarihi yapıları da görebiliyorsunuz

Van Gogh Museum

Amsterdam’ da müzelerin ağırlıklı olduğu bölgeler var. Müzeler bölgesi de burada örnek olarak bahsedilebilir. Van Gogh Müzesi 1973 yılında kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Müze içerisinde çok sayıda eser var ve bunların birçoğu da ünlü isimlerin eserleri.

Rijksmuseum

Şehrin en önemli müzelerinin başında yer alan Rijksmuseum yöneticilerinde koleksiyonlarını sergilemesi için kurulmuş. Müze, dünyanın en büyük Felemenk sanat koleksiyonuna sahiptir.

Amsterdam Red Light District

Amsterdam’ a geldiğinizde gezilecek yerler listesine Kırmızı Fener Mahallesini önerebilirim. Burası eğlencenin gece gündüz hararetli bir yaşandığı bir yer. Burasının özellikle erkeklere hitap eden bir yer olduğunu söyleyebilirim. Yaşınız 18’den büyük ise Kırmızı Fener Mahallesini gezmemeniz için bir neden yok. Burada geyler ve sizi eğlendirecek olan bayanlar var.

Yukarıda Amsterdam’ a geldiğiniz zaman nerelere gitmeniz gerektiğini açıkça yazdım. Ancak daha da belirtemediğim çok sayıda bölge ve mekânın olduğunu söyleyebilirim. Dünya da görmeniz gereken önemli yerlerden birisi olan Amsterdam’ a gittiğiniz zaman kendinize öncelikli olarak iyi bir rehber bulmanız gerekiyor. Gerçi tur firmalarıyla gittiğiniz zaman onlar size bu noktada yardımcı olabileceklerdir. Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki Amsterdam dünyadan çok sayıda ziyaretçi ağırlayan bölgeler arasında yer alıyor.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular