12.7 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 5, 2022

Anne Olmak

Anne Olmak İçin Çok Beklemeyin

Ülkemizde son dönemlerde kadınların ve erkeklerin evlilik için uzun yıllar beklediklerini görmekteyiz. Geçmiş dönemlerde üreme yaşı 20-30 arası olan kadınların bu dönemler arasında evlenmemesinden dolayı gebelik yaşları da daha ileri ki yaşlara çıkmaktadır. Okul eğitimi ve iş durumları nedeni ile evliliklerini ve annelik duygularını erteleyen hanımlar, doğurganlık oranlarını da riske atmaktadır.

Ülkemizde evlenmek ve çocuk sahibi olmak için 30 yaşına gelmeyi bekleyen hanımların oranı %70 oranındadır. Anne olmak için 30 lu yaşları bekleyip doğurganlık oranını riske atmamanız gerekmektedir. Ülkemizin en büyük sorunlarından olan bu durumu 25 yaşa getirerek daha genç bir şekilde çocuk sahibi olmanızı önermekteyiz.

Anne olabilmek için 30-35 yaşlarını bekleyen hanımlar, normalde sorunları yokken dahi bu yaşlarda çeşitli sorunlar yaşayabilmektedir. Kısırlık ve doğurganlığın azalması gibi durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yaş ilerledikçe sizin için en zor dönemlerde başlayacaktır. 30 yaşından sonra yaşanmakta olan gebelik dönemleri daha zor geçmekte ve kadınların sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmasını sağlamaktadır.

Ülkemizin en büyük problemleri ile karşı karşıya kalan hanımlar ayrıca bebeklerinin sağlıklarını da riske atmaktadır. Çocuk sahibi olmak için 30 yaşını bekleyen hanımlar daha riskli bir doğum gerçekleştirir iken özellikle çalışan kadınlarda doğrum risk oranı daha fazladır. Çalışan ve her gün yorulan bayanlar anne olamadıkları takdirde tüp bebek ve diğer alternatif yöntemlere başvurmaktadır.

Önceki İçerikALISVERİS
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular