15.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Anneler İçin Tehlikeli Olan Bazı Durumlar

Modern yaşamın getirdiği bazı olumsuzluklar en çok anneleri etkilemiş gibi görünmekte, bu durum çalışan kadınlarda daha fazla gözlemlenen bir dizi psikolojik rahatsızlığı da peşinden getirmektedir. Özellikle çalışan kadınların hem ev işlerini yürütürken aynı zamanda işteki performanslarından hiçbir şey kaybetmemeye çalışmaları ve bu haldeyken bile çocukları için koşturmaları uzun vadede çok önemli olan bazı rahatsızlıkları tetikliyor gibi görünmektedir.

Bu durum uzun bir süre için devam ettiğinde kadınlarda; halsizlik ve isteksizlik ile başlayan önemli rahatsızlıkların temelini atmaktadır. Günlük işlerini yapmaktan aciz bir hale gelecek olan kadınlarda her şeyden bıkma hissi

çalışan anne

uyanmasının da tetiklenmesi gibi önemli bir psikolojik rahatsızlık görünmektedir. Baş ağrıları ve unutkanlığın izlediği bu rahatsızlık hem psikolojik tedavi görmeden düzelmeyecektir. Hem  de yardımcı olacak bir baba karakterinin devreye girmesini gerektirecek bir güven isteği doğuracaktır. Kadınlar yapı olarak baba rolünü üstlenemeyeceklerinden dolayı çocuklarını tek başına büyütmede yaşadıkları sorunların aşılmasında sorumluluklarının farkında olan bir baba modeline ihtiyaç duyulmasına sebep olmaktadır.

Eğer bu rahatsızlık çözülmez veya kadın durumu akışına bırakamazsa çok ciddi depresyonlar yaşamasına sebep olan bir rahatsızlığın başlangıcında bulunduğunun sinyallerini vermektedir. Durumun çözülmesi bazı telkin yöntemleri ile gerçekleştirilebileceği gibi kadının iş hayatından da bir süreliğine geri durmasını gerektirecek bazı sebeplere gebe olmalıdır. Dünya üzerinde yapılan bazı istatistikler neticesinde ise bu rahatsızlığa sahip olan kadınların büyük bir bölümünün çok ciddi depresyonlar geçirdiğini doğrulamıştır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular