13.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 23, 2023

Ayağın Yan Bölümünde Ağrı (iç veya dış)

Ayağın yan bölümünde (iç veya dış) ağrı oluşabilmekte ve bunun birkaç değişik sebebi nedeni olabilmektedir. Minik bir kaza ya da yaralanma durumunda ayağın ağrıması haricinde, ortada görünmekte olan herhangi bir neden yokken ortaya çıkabilen ve ilerleyen dönemlerde çoğalan bir ağrının varlığı da oluşabilmektedir. Bu tür belirtiler ağrının meydana geldiği noktayı keşfetmeye yardımcı olabilmektedir. Nedenini bilmediğiniz bir türlü geçmeyen ya da giderek çoğalan ayak ağrılarında bir ortopedi ve travmatoloji uzmanı ile konuşmanız ve tedavi görmeniz gerekir.

Kötü ayakkabı tercihlerinizde düz tabanlığa kadar meydana gelebilecek genel ayak ağrısı sebepleri hakkında daha çok bilgi sahibi olabilmek için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

 

Stres kırıkları ayakların dış bölümünde meydana gelen ağrılarda sık meydana gelen nedenlerden biridir. Çoğunlukla spor yaparken devamlı yaptığınız hareketler sebebiyle oluşan, ayak kemiklerinden en az birindeki küçük bir kırık sebebiyle meydana gelen durumlardır. Ağrının olduğu yer hangi kemiğin bulunduğu yer olursa olsun farklılık gösterebilmektedir. Stres kırıkları sebebiyle ayağın yan bölümünde meydana gelen ağrılar daha çok hafif bir ağrı olarak başlayıp belli bir süre sonra kötüleşme eğiliminde olabilmektedir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular