Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm

0
2066

Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm

Modern toplumlarda çoğu kişinin yaşadığı en büyük kişisel problemlerden biri de ayak kokusu dur. İstenmeyen şekilde ortaya çıkan ayak kokuları insanların bir ortama girer iken çekingen tavırlar sergilemesini ve psikolojik olarak olumsuz şekilde etkilenmelerini sağlamaktadır.  Günümüzde pek çok kişi yakındığı ayak kokusu yüzünden şikâyetçi olur iken genellikle her gün ayakta duranlarda ve çalışan kişilerde, ayakların ayakkabı da fazla kalması ve ayak bakımının yapılmamasından dolayı ayak kokusu ortaya çıkmaktadır.

Tıp içerisinde ayak kokusu gidermek için henüz geliştirilmiş bir ilaç bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra pek çok kozmetik firması ayak bakım ürünleri ve kremler ile ayak kokusunun önlenmesine ilişkin adımlar atsa da maalesef çoğu bunda başarılı olmamaktadır. Ayak kokusundan oldukça fazla şikayetçi iseniz ve bu sizi arkadaşlarınızın veya tanıdıklarınızın yanında oldukça zor durumlara sokuyor ise sizlere önereceğimiz 3 bitkisel adım ile ayak kokusuna son verebilirsiniz.

Ayak Kokusu Çözümü:

1)     Yarım kilo kına ile birlikte 1 şişe sirke sıcak su ile birlikte bir müddet kaynatılır. Kaynayan bu su ile ayaklar 10 dakika boyunca yıkanır. Bu işlemi 1 hafta süreyle her gün uygular iseniz kısa sürede ayak kokusunu engelleyebilirsiniz.

2)     Bir miktar rendeleyeceğiniz havucun içerisine ada çayı ve kaynar su ilave edip bir süre bekledikten sonra ayaklarınızı 15 dakika boyunca her gün yıkayın.

3)     Bilinen çayı ılık bir şekilde kovaya boşaltın ve ayaklarınızı 10 dakika kadar içerisinde bekletin. 1 hafta sonra ayak kokusunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Ayak kokusu konusu önemli bir konudur, ihmal etmeyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.