23.7 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 11, 2022

Azar İle Farklı Ülkelerdeki İnsanlarla Tanışın!

Görüntülü sohbet uygulamalarının kullanımının artmasıyla birçok kişi tarafından kullanılmaya başlayan bu uygulamalarda birçok sorun bulunmaktadır. Günümüzde kullanıcı deneyimlerine önem veren uygulama sayısının azalması da görüntülü sohbet uygulamalarında problemler yaşanmasına neden olmaktadır. Bunların önüne geçebilmek için oluşturulan ve kısa sürelerde hızla büyüyen bir görüntülü sohbet uygulaması olan Azar sohbet uygulaması, kullanıcı deneyimlerine ve problemlerine önem vererek kendini geliştirmektedir.

190’dan fazla ülkenin Google Play ve Apple Store marketlerinde bulunan görüntülü sohbet uygulaması azar günümüzde 130’dan fazla ülkenin uygulama marketlerinde en çok indirilen ve en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Birçok uygulama markette bulunan bu program indirilme sayısının fazla olması ile son dönemlerde öne çıkan programlar arasında yerini almıştır.

Azar kullanarak sosyalleşmek isteyen kullanıcılar arasında günümüzde 30 milyonu aşan kullanıcı sayısının olması uygulamanın dikkat çekmesi için oldukça önemli bir unsurdur. Uygulamayı kullanarak sosyalleşmek ve yeni kişileri tanımak isteyen kişiler arasında yapılan eşleşmeler şu an 44 milyarı aşmış bir durumdadır. 44 milyardan fazla eşleşmenin yapıldığı uygulamada kullanıcılar arasında 37 milyardan fazla arkadaşlık isteği gönderilmiştir.

 

Azar İndirme

Azar indirerek sosyalleşmek isteyen kişilerin bir akıllı telefona veya bilgisayara sahip olması gerekmektedir. Azar internet sitesi üzerinden giriş bilgileriyle uygulamayı kullanabileceğiniz gibi Android işletim sistemiyle çalışan telefonlar için Google Play, İOS işletim sistemi bulunan telefonlarda ise APP Store üzerinden uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirmeniz mümkündür.

Uygulamayı indirdikten sonra kullanıcılar Google hesapları veya Facebook Hesapları ile giriş yaparak uygulamayı kullanabilmektedir. Kullanıcıların uygulamayı kullanması için yapması gerekenler indirme ve giriş işlemlerinden sonra cinsiyet, bölge ve ilgi alanları seçimi yapmaktır. Yapacağınız bu seçimlerle istediğiniz cinsiyetten istediğiniz bölgeden ve istediğiniz ilgi alanları ile ilgilenen kişiler ile iletişime geçebilir ve sosyalleşebilirsiniz.

 

Azar Arkadaş Ekleme ve Arkadaş Engelleme Özelliği

Azar görüntülü sohbet uygulaması kişilerin sosyalleşmesi için son dönemlerde Arkadaş ekleme özelliğini de aktif hale getirmiştir. Kullanıcılar yapacakları görüntülü sohbetler sonrasında sohbetini sevdikleri kişileri arkadaş olarak ekleyebilme imkanına sahiptir. Arkadaş ekleme teklifiniz kabul edildikten sonra karşınızdaki kişi ile istediğiniz takdirde görüntülü istediğiniz takdirde sesli istediğiniz takdirde de mesajlaşarak iletişime geçebilir ve sosyalleşmenin sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Kişiler genellikle arkadaş ekleme özelliğini kullandıktan sonra kişilerden ahlaksız teklifler içeren, küfür ve hakaret içeren mesajlar aldığı mesajları Azar’a bildirdiği için kısa süreler öncesinde uygulama bünyesinde Arkadaş Engelleme özelliği de eklenmiştir. Eklenen bu özellik sayesinde taciz, rahatsız edilme gibi durumların önüne geçebilir ve yeni tanıyacağınız kişiler için heyecanlanabilirsiniz.

Azar’ın birçok özelliğini istediğiniz takdirde uygulamayı indirerek keşfedebilir veya Onedio tarafından yapılan Azar video incelemesiyle uygulamanın öne çıkan özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular