15.7 C
İstanbul
Cuma, Kasım 24, 2023

Bebek Gelişimlerini Destekleyiniz

Çocuklar artık o kadar hızlı öğrenmek istiyor ki bazen her anne ve baba yetersiz kaldığını düşünüyor ve aslında doğru aktiviteler yaptırdığını sandığında bile bir süre sonra ya yaşından küçük, ya da yaşından çok daha büyük uğraşların içine soktuklarını fark edebiliyorlar. Elbette bir anne ve baba olarak sürekli öğrenmek isteyen bir çocuğa ya da bebeğe yetişmek çok olabilir ama bunları destekleyen ürünler ile çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Yapmanız gerekenler aslında çok basit. İlk kural onunla kaliteli zaman geçirmeye kendinizi yöneltmeniz ve sadece baş başa kaldığınız anlar değil, her andan Bir şeyler öğrenmeniz ama bunları zevk ile yapmanız önemli olandır. Her bebek bir dönem çeşitli sorunlar yaşayabilir. Örneğin uyku sorunu olan bebekler günümüzde çok fazla karşımıza çıkmaktadır. Bu tarz sorunları fark edip çözüme ulaştırmak ailenin en önemli sorumluluklarından birisidir ve bebeğin gelişimine direkt olarak etki etmektedir.

Sizlerde bunlara bebek gelişimi ile başlayarak çocuk gelişimi olan evreye kadar devam ederek eksik bırakmamalısınız. Bebek gelişimleri 9 aydan sonra artık çok daha aktiviteli olmak zorundadır çünkü bebek artık içinde bulunduğu dünyayı keşfetmek ve bir şeyler başarmak istiyor. Çocuklarınıza başarma duygusunu 18 yaşından sonra değil, daha 9 aylıkken başarma duygusunu öğretmeye başlamalısınız. 0 6 yaş çocuklar için etkinlikler onlara en iyi yardımcı olabilecek durumlardır. Onlar için başarmak belki alkış çalma olacak belki de gelen setlerin içindeki taşları üst üste koymak olacak ama olacak. Başarmak illa yapılmayanı yapmak demek değil, ilk denediği bir şeyi yapmaya çalışmak ve yapmaktır başarılı olmak.

Dolayısı ile de çocuk kitapları, bebek gelişim setleri ya da çocuk gelişim setleri ile onları her zaman desteklemek ve yanlarında olduğunuzu hissettirmek kadar daha özel bir duygu olmayacaktır.

Öğrenmenin yaşı yoktur derler ya işte aynen bebekler içinde bu geçerlidir. Göreceksiniz ki sizler öğretmeye çalıştıkça o daha fazlasını isteyecek. Önemli olan sıra sıra gitmesi ve öğrenmesi gereken şeylere öncelik verilmesidir. Bu da bebek gelişimi setleri ile mümkün olacak. Her ay faaliyetlerinize bakacak ve onları zamana yayarak çok daha kaliteli bir zaman yaratıyor olacaksınız. Unutmayın ki bu ürünler ile çocuklarınıza yapacağınız her harcama size başarı olacak geri gelecek. Eğitime yapılan her ödeme, bir kayıp değil, kazanımdır. Sizlerde çocuklarınıza değer vermeli ve onların gelişimine katlı sağlamak için en doğru kararı verip onlar ile yeniden öğrenmeye hazır olmalısınız.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular