15.9 C
İstanbul
Salı, Ekim 4, 2022

Bebeklerin Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Bebek bakımı hem dikkat hem de emek ister. Bebeklerin bakımının en doğru şekilde yapılması için temizliklerine de maksimum düzeyde dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle bebeklerin alt temizliğinin önem taşıdığını belirtmeliyiz. Bez değişiminin asla ihmal edilmemesi gerekiyor. Çünkü ıslanan bezin hemen değiştirilmemesi, pişik problemine yol açabilir. 

Bununla birlikte kaliteli bir bebek bezinin kullanımı da yine önem taşıyan unsurlar arasında yer alıyor. Özellikle yüksek emicilik yönü ön plana çıkan ve bu sayede bebeklerin altının daha az nemli kalmasına yardımcı olan bebek bezleri, anneler için en doğru seçim olacaktır. Bu ürün çeşitlerinin sızdırmazlık özelliğine sahip olması da önem taşıyor. Bu sayede özellikle gece saatlerinde bebeklerin rahat etmesi mümkün olabiliyor. 

Bebeklerin alt değişiminin ardından kullanılan ıslak mendil hassas cilt yapısına uygun olmalıdır. Islak mendillerin bebeklerin cildiyle uyumlu olması kadar alerjik reaksiyona yol açmaması da üzerinde durulması gereken hususlar arasında bulunuyor. Elbette pişik kremi kullanımı da önemlidir. Aksi halde kısa zamanda pişik problemi ortaya çıkabilir. Pişik, bebekleri ciddi oranda huzursuz eden sorunlardan biridir. Bu sorun henüz ortaya çıkmadan önlemek çok daha doğru bir tercih olacak. 

Bebeklerin bakımı ve temizliği ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir diğeri de bebek banyosudur. Mutlaka göz yakmayan ve bebekler için özel olarak hazırlanan uni baby şampuan çeşitlerinin kullanılması lazım… Bebek banyosunun sıcak ya da soğuk suyla yapılması doğru değil. Bebeğin vücut sıcaklığına yakın sıcaklıkta olan su kullanılmalıdır. Ayrıca her banyo sonrasında ve düzenli olarak bebeklerin cildinin nemlendirilmesi de dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında bulunuyor. 

Bu noktada hangi markanın bebek bakım ürünlerinin ya da bebek bezi çeşitlerinin tercih edilmesinin daha doğru olacağı düşünülebilir. Elbette pek çok kaliteli üretim yapan marka mevcut… Bu markalar arasında Uni Baby de bulunuyor. Markanın ürünlerini detaylı bir şekilde gözden geçirmek ya da gayet uygun rakamlarla satın almak isterseniz Joker.com.tr adresine hemen tıklayabilirsiniz. Bu sitede bebek bakımı için kullanılabilecek çok sayıda farklı ürün modeli bulunuyor.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular