13.7 C
İstanbul
Pazar, Kasım 6, 2022

Bebeklerin Kilo Almasını Sağlamak

Bebeklerin Kilo Almasını Sağlamak

9 aylık zorlu bir dönemden sonra dünyaya getirdikleri bebek lerinin üzerine oldukça fazla düşen anneler, bebeklerinin beslenmelerine de oldukça önem göstermektedir. Bebekleri için hazırlamış oldukları mamalar ile sağlıklı beslenmelerini isteyen hanımlar çoğu kez bebeğin bu mamayı yememesi ile aç kaldıklarını düşünmektedir. Hele ki zaman ile bebekler kilo vermeye başlar ise anneler oldukça üzülmekte, bebeğinin nasıl kilo alabileceğini düşünmektedir. Bebeğiniz aslında doğru olanı yapıyor ve mamalardan kendini uzak tutuyor. Bebeğinizin kilo almasını ve daha düzenli yemek yemesini birkaç değişiklik ile sağlayabilirsiniz.

Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde kilo almasını istiyor iseniz öncelikle onun tamamen aç olduğu zamanlarda yemek yemesini sağlamanız gerekmektedir. Bebekler anne sütünün dışında alacakları besinleri ilk kez tadacağından yabancılık çekecektir. Bu yüzden çay kaşığı ile azar azar alıştırarak yemesini sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin doğal bir şekilde kilo almasını istiyor iseniz ona yoğurt yedirebilirsiniz. Yoğurt her yaştan çocuğun tüketebileceği bir üründür ve mikroplara karşı da bağışıklık sağlar.

Çocuğunuzun yiyeceği yemekleri genellikle hazır mamalar kullanmaktan kaçınarak muhallebiyi pirinç unu veya buğday unundan yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bebeklerinizin yiyeceği muhallebilerin çok sıcak olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bebeklerin tat duyuları oldukça hassas olduğundan sıcak onları olumsuz etkileyebilir ve bebeğiniz bu yiyeceği yemez. Bunların hepsi bir yana bebeğinizin kilo almasını istiyorsanız anne sütünü bol bol ona sunmalısınız. Anne sütü içerisinde ki doğal etkiler ile bebek’inizin gelişimini de doğru orantıda ilgilendirir

Önceki İçerikAşk
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular