22.7 C
İstanbul
Pazar, Haziran 19, 2022

Bel Bölgesi Rahatsızlıkları

Bel bölgesi kaynaklı problemlerin büyük bir kısmı genellikle sağlıksız beslenmeden kaynaklanmaktadır. Bu tarz sağlıksız beslenme nedeniyle erkeklerde yaklaşık olarak yüz beş cm’lik bel kalınlığının daha ilerisinde oldukça sağlıksız etkileri bulunduğu ortaya çıkmıştır.

Kadınlarda ise bu durum yaklaşık olarak doksan cm üzerine çıktığında tehlike sinyalleri vermektedir.

Genellikle kolesterol etkili bazı yağlanmaların uzun bir süre devam etmesi sonucu bel kaynaklı bazı sorunların oluşması işten bile değildir.

Bazı testler yaptırarak bu problemlerin aktif olarak teşhisini yapabilirsiniz.

Ldl: Halk arasında kötü kolesterol olarak bilinmektedir. Ölçümü ve değerleri oldukça büyük bir önem taşımaktadır. En kötü özelliği ise vücudumuz için  oldukça önemli olan damarlarda birikerek tıkanmalara ve pek çok hastalığa neden olmasıdır. Azaltmak sağlığımız açısından çok önemli bir adım olacaktır. En ideal 75-85 arası ölçüdür. Asıl korkulması gereken seviye ise ldl nin 150 üzerinde tespit edilmesi olabilir.

bel rahatsızlıklarıHdl: Ldl nin tam tersi olarak karşımıza çıkmaktadır. İyi kolesteroldür. Çünkü kötü kolesterolle vücudumuzun en etkili savunma mekanizmasını oluştururlar. Kötü kolesterolün damarlara gereksiz yığılmalar yapmasını engellerler. Bu sebepten ne kadar yüksek olursa insan sağlığı açısından o kadar önemli olur.
Hdl nin altmış üzeri seviyelerde seyretmesi büyük bir önem taşımaktadır. Kesinlikle otuz beş altına inmemesi gerekmektedir.

Total Kolesterol: Bu kolesterol tipi ise sadece bir ölçü birimi olarak kullanılmaktadır. İyi kolesterol ile kötü kolesterolün toplam değeridir. Tercihen 210 dan az olması büyük bir önem taşımaktadır.

Kolesterol değerlerimizi korumak için spor yapmalı, gereksiz yiyeceklerden uzak durmalı ve aktif bir şekilde hareketli bir hayat geçirmemiz gerekmektedir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular