20.3 C
İstanbul
Çarşamba, Eylül 7, 2022

Bilinmeyen Makyaj Hileleri

Bazen gördüğünüz bir kişinin makyajının kusursuz bir yüz görünümü sunduğunu fark edebilirsiniz. Bazen de çok az makyaj yapmış olmasına karşın harika görünen kadınlarla karşılaşabilirsiniz.

Elbette bu durumda gördüğünüz bu kadınların sırrını merak edeceksiniz. Çok az makyaj yaparak yüzlerinin bu kadar güzel görünmesini nasıl sağlayabiliyorlar?

şimdi sizlere işte bu sorunun yanıtlarını aktaracağız. Kusursuz gören kadınların sırrını öğrenmeye hazır mısınız?

Küçük ve Masum Makyaj Hileleri

Öncelikle burnunuzu nasıl daha ince ve daha kalkık gösterebileceğinizi de sizlere aktaralım. Bunun için fondöten fırçasına ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda çok koyu olmamak kaydıyla kahverengi far da kullanmanız gerekecek. Fırça ile az miktarda kahverengi tonlarında far adın ve burnunuzun her iki tarafının üst kısım ile birleştiği yere çok hafif miktarda sürün. Eğer burnunuzun daha kalkık görünmesini istiyorsanız burnunuzun dudak üstü ile birleştiği noktaya hafifçe daha koyu bir ton ile boyayın. Sadece bu işlem dahi çok daha güzel bir burun görünümüne sahip olmanızı sağlayacak.

Rujun Dağılması Nasıl Önlenir?

Şimdi geçelim gün boyunca rujunuzun dağılmasını önleyecek ve her gün keyifle kullanacağınız o önemli yönteme… Özellikle çay ve kahve içerken ya da yemek yerken rujunuzun bir anda dağılmasından sıkıldıysanız bu yöntemi dikkatlice okuyun. Makyajınızı yaparken ruj sürmeden önce dudaklarınıza pudra sürün. Ancak bunun için olabildiğince transparan cilt pudraları nı tercih etmeye özen gösterin. Sonrasında rujunuzu sürün ve hemen üzerine yine transparan pudra sürün. Son dokunuş olarak rujunuzla hafifçe dudaklarınıza dokunun ve rengin daha belirgin olmasını sağlayın. İşte bu kadar kolay bir yöntemle gün boyunca dağılmayan bir ruj görünümüne sahip olacaksınız.

Göz Farının Topaklanması Nasıl Önlenir?

Hemen hemen tüm kadınların yaşadıkları sorunlardan biri de göz farı nın makyaj yaptıktan 1 ila 2 saat sonrasında topaklanarak berbat bir görünüm almasıdır. Aslında bunu önlemek de çok kolay çünkü göz farının dağılmasının nedeni göz kapaklarında doğal bir şekilde oluşan cilt yağıdır. Bunu önlemek için makyajınızı yapmaya başlamadan önce göz paranızı temiz bir pamuk ile silin. Sonrasında ise göz kapaklarınıza transparan yani renk vermeyen sadece parlaklığı alan pudra sürün. Merak etmeyin, sürdüğünüz bu pudra kullandığınız karın renk tonunda herhangi bir değişikliğe neden olmuyor. Pudranın üzerine paranızı sürerek gün boyunca topaklanmasını önleyebilirsiniz.

Sıradaki tüyomuz ise çenesinin genişliğinden şikayet eden kadınları çok yakından ilgilendiriyor. Yaptığınız makyaja küçük bir dokunuşta bulunarak çenenizin daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için kullandığınız allığı bir miktar çenenize de sürmeniz gerekiyor. Ancak çenenizin hangi bölümüne sürdüğünü son derece önemli. Yanlış yere sürerseniz makyajınız nahoş bir görünüm alacaktır. Allığı kulağınızın bitiminden başlayarak çenenizin orta kısmına kadar üçgen bir şekilde sürmelisiniz. Bu sayede yüzünüzün görünümünün bir anda nasıl değiştiğine siz de tanıklık edeceksiniz.

Kaşlarınızı nasıl daha kalkık göstereceğiniz in sırrını da biliyoruz. Sizleri fazla bekletmeden hemen bu sırrı da paylaşalım. Kaşlarınızın hemen altına ince bir şerit halinde beyaz far sürün. Bu far kaşlarınızın daha kalkık görünmesini sağlayacak hem de gözünüz ile kaşınızın arasındaki mesafenin daha fazla olduğu algısını yaratacak. Yani yüzünüz çok daha güzel görünecek. Sizlere aktardığımız bu sırların tamamını hemen şimdi deneyebilirsiniz.

İnternette artık popüler bahisler kadar bu tür makyaj hileleri de çok konuşuluyor ve çok tartışılıyor. Siz de diğer kadınlardan geri kalmamak için artık bu hileleri öğrenmeli ve başarı ile uygulayacak formu kazanmalısınız. Sitemizi takip etmeye devam edin. Sizlere her türlü sırrı açıklayıcı bir şekilde aktarmaya devam edeceğiz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular