17.6 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 22, 2023

Bir Firmanın Tanıtım Filmi Neden Çekilmelidir

Çağın en önemli iletişim ve pazarlama aracı olarak kabul gören filmler, amaca göre hazırlandığı ve yayımlandığı zaman inanılmaz etkileşimler sağlayabiliyorlar. Tanıtım filmleri ise bunlardan sadece birisi. Tanıtım filmi nedir, neden çekilmelidir, reklam filmlerinden farkı nedir, tanıtım filmini kimler çeker gibi soruların yanıtları haberin detayında….

Geleneksel medya yani televizyonlarda gördüğümüz videolu reklamların yerini artık Dijital Dünya’daki video tanıtımları aldı. Sosyal medyada dahi her gün paylaşılan video sayısını düşündüğümüzde sosyal medyada tanıtım filmi yayınlamanın önemini elbetteki anlayabiliriz. Videonun gücünü düşündüğümüzde en etkili reklam seçeneği olarak karşımıza çıkan tanıtım filmleri, reklam filmlerinden farklıdır.  Reklamların amacı “verilmek istenen bir mesajı çeşitli senaryolar ile anlatmak”tır. Ancak; tanıtım filmleri genel olarak bilgilendirici içerikte hazırlanır ve bu amaçla yayımlanır.

Bir Firmanın Tanıtım Filmi Neden Çekilmelidir?

  • Videonun etkisini ve gücünü fark eden firmalar, tanıtım filmleri ile sektörlerinde yaptığı faaliyetleri, kurumlarının başarılarını ve kendi hizmet detaylarını kolaylıkla aktarabilirler. Tüketcilerin “satın aldığı hizmet yada ürün” üreticisi hakkında merakını gidermek için de yine tanıtım filmleri oldukça önemlidir. Kuşkusuz ki gerek tanıtım gerek bilgilendirme ve gerekse de marka imajını pekiştirmek için tanıtım filmleri, mutlaka çekilmesi gereken “firma videoları” arasında yer almaktadır.
  • Yazıyla anlatarak uzun sürede veremeyecağınız mesajlar için tanırım filmleri oldukça avantaj sağlayacaktır. Hedeflediğiniz kitleye ulaşmanız için yine mecraların seçiminde de çeşitlilik sağlayabilen tanıtım filmleri, reklam bütçelerine nazaran daha uygun bütçelerle hazırlanabilmektedir.
  • Nitelikli tanıtım filmleri, rakiplerinizden çok daha ön plana çıkmanızı sağlayacağı için mutlaka pazarlama stratejilerinizde yer almalıdır.

Tanıtım Filmi Çeşitleri Nelerdir?

Kurumsal Tanıtım Filmi

Genel olarak tanıtım filmleri, kurumsal firmalar için çekilmektedir. Genel ölçekte etkili bir tanıtım için kurumsal tanıtım filmi, sıklıkla tercih edilmektedir. Kurumsal dili korumak ve markanın genel özelliklerinin vurgulanması gereken kurumsal tanıtım filmlerinde kurum kimliğine de dikkat edilmelidir.

Ürün Tanıtım Filmi

Yeni çıkan ürünleri tanıtmak amacıyla çekilen tanıtımlara, ürün tanıtım filmi denir. Dönemsel olarak vurgulanmak istenen ürünlerde yine ürün tanıtım filmleri çekilerek “tekrar” tüketiciye hatırlatılır.

Etkinlik Tanıtım Filmi

Sempozyum, seminer yada fuar gibi etkinliklerin tanıtımı genel olarak etkinlik tanıtım filmleri ile yapılır.

Mekan (Fabrika, Otel vs.) Tanıtım Filmi

Fabrikanızı yada mekanınızı tanıttığını mekan tanıtım filmlerinde dilediğiniz bilgiye yer verebilir veya üretim süreci gibi özel alanlarda da çekim yapabilirsiniz. Müşterilerinizin alacağı hizmet yada ürünler hakkında bilgilendirmek istiyorsanız kuşkusuz mekan tanıtım filmi, tek seçeneğiniz olmalıdır.

İnfografik Tanıtım Filmleri

Bilgilendirme grafikleri, günümüzde sunumlarda oldukça fazlasıyla yer almaktadır. Şirketinizin gerçekleştirdiği üretim oranlarından başarılarınıza kadar tüm bilgilere yer veren inografikler, kendinizi tanıtmanız için ideal tanıtım filmi çeşitlerindendir.

Web Sitesi Tanıtım Filmi

İnternet dünyasına adım attığınız süreci “duyurmak” yapabileceğiniz en iyi taktiktir. Web sitenize trafik çekmek ve web sitenizin özelliklerini kullanmaya tüketicileri teşvik etmek için web sitesi tanıtım filmleri çekilebilir.

Sıradışı Digital’in Tanıtım Filmi Hizmetiyle Hemen Tanışın!

Dijital reklam ajansı olarak kurulduğu günden bu yana dek müşterilerine dijital platformlarda ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri sunan Sıradışı Digital, dijital pazarlama ajansı olarak da görev almaktadır. Tanıtım filmi çeşitlerinden hangisine ihtiyaç duyarsanız duyun, Sıradışı Digital sizin tüm isteklerinize en uygun çözüm önerileriyle hemen yanıt verebilir!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular