9.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 23, 2023

Bitki Yağlarının Faydaları

Özelliklerini sıklıkla duyduğumuz bitki yağlarının faydaları hakkında bilgi almak için hemen tıklayın! Sebze ve meyvelerden elde edilen bitki yağları canlı sağlığı üzerinde destekleyici tedavi yöntemlerindendir. Bizde sitemizde delediğimiz bitki yağlarının özelliklerini siz değerli okurlarımıza sunuyoruz.

Bitki Yağları Ve Faydaları

İncir Çekirdeği Yağı: İncir çekirdeği yağı vücut sarkmalarını toparlayıcı bir etkiye sahiptir.  Saçların dökülmemesi için kullanım alanı sunar. Diş eti kanamalarının iyileştirilmesinde kullanılan bir ilaç görevini görür. Ağız iltihabından kaynaklanan uçuklar yemekl yeme esnasında kişileri bir hayli zorlar. Fakat incir çekirdeği yağı uçukların tedavisinde de önemli etkiye sahiptir. Bilhassa ergenlik çağında oluşan aknelerin tedavisinde iyileştirici rol oynar.  Her türlü bitki yağları için http://faydalarinelerdir.net/kategori/bitki-yaglari sayfasına göz atabilirsiniz.

Adaçayı Yağı: Yoğun terleyen kişilerin tercih edebilecekleri bir bitki yağı olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda gaz söktürücü ve idrar artırıcı özelliklere de sahiptir. Antiseptik özelliği sayesinde yaraların iyileştirilmesine yardımcı olur. Günde 3 veya 5 damla bir fincan suya damlatılarak içilebilir. Yara üzerine direk uygulanabilir.

Acı Badem Yağı: en çok bilinen özelliği kuru ve çatlak ciltler üzerinde olumlu etkiye sahipş olmasıdır. Öksürüğü keser, idrarın artmasına yardımcı olur ve diyabet hastalarında şeker düşürücü özelliği vardır. Haricen cilde masaj yapılarak uygulanabilir veya bir fincan su içerisine birkaç damla damlatılarak içilebilir.

Anason Yağı: Anason yağı bitki yağlarının faydalarından bir diğeridir. Anne sütünü artıran bitki yağı gaz giderici özelliği ile de bilinir. En çok bilinen niteliği ise sakinleştirici etkiye sahip olmasıdır. Çocukların sakinleştirilmesi için karın ve topuk bölgelerine anason çayı yağı masaj yapılarak uygulanabilir.

Alabalık Yağı: Çağımızda sıklıkla rastlanılan kireçlenme ve romatyizmal ağrıların giderilmesinde etkili bir tedavi edici yöntemdir. Bunun dışında bel fıtığı olanların ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur. Kas gevşetici olarak da kullanılabilir.

Organik Argan Yağı: Cildin yaşlanmasına karşı direnç sağlayan bir bitki yağıdır. Saç dökülmelerini önemli ölçüde önler. Tırnak bakımı için kullanılabilir. Gebe bayanların vücut çatlaklarını önlemelerine karşı alternatif bir tedavi edici yöntemdir.

Avokado Yağı: doğal bit cilt nemlendirici olan avokado yağı bitki yağlarının faydaları nelerdir sorusuna verilecek cevaplardan bir başkasıdır. Cilt yumuşaklığı sağlar. Kas gevşetici olarak da kullanılan avokado yağı bununla birlikte selülit görünümlerini en az düzeye ulaştırır.

At Kestanesi Yağı: At kestanesi yağı basurdan muzdarip olanlar için mükemmel bir çözüm yoludur. Romatizma ağrılarını ve güneş lekelerini gidermesi ile bilinir. Bacaklarda çeşitli nedenlerle oluşan şişliklerin iyileşmesine etki eder.

Aynısefa Yağı: Sitemizde yer verdiğimiz bitki yağlarından bir diğeri de aynısefa yağı oluyor. Kuru ciltler için yüksek bir nemlendirici özelliği gösteren bitki yağı hasar alan ciltlerin onarılmasında da önemli faydaları rol oynuyor. Varis, egzama,pişik, mantar, döküntü ve isilik tedavi sağladığı diğer problemlerdendir. Yağ ve krem gibi kullanılabilen bir bitki yağıdır. Cilt üzerinde düzenli olarak kullanımı sağlanabilir.

Önceki İçerikElmalı Pankek
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular