24.9 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 25, 2022

Bıttım Sabunu ve Badem sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım Sabunu ve Badem sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım Sabunu ve Badem sabununun nasıl kullanıldığını ayrı ayrı ele alarak anlatmaya çalışacağım. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki bıttım sabunu da badem sabunu da doğal olan bitkisel bir üründür ve bunlardan kaynaklanan herhangi alerjik bir sorun yaşanmamaktadır. İsterseniz detaylı olarak ikisinden de bahsetmeye başlayalım.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu ihtiyacınıza göre saçınıza ve cildinize kullanabileceğiniz doğal bir sabundur. Bazı püf noktalarına özen gösterirseniz daha çok yarar elde edebilirsiniz. Mesela bıttım sabunu ile saçlarınızı yıkayacaksanız normal şampuanla yıkar gibi yıkayıp çıkmayın.Saç derinize parmak uçlarınızın yardımıyla masaj  yaparak iyice köpürmesini sağlayın, Bıttım sabunu ile beraber hiçbir ürün kullanılmamalıdır ve düzenli bir şekilde kullanılırsa etkisini gösterecektir. Eğer farklı bir ürün örneğin her zaman kullandığınız şampuanınızı kullanırsanız saçlarınıza kimyasal bir ürün temas etmiş olacak ve bu da bıttım sabununun etkisizleşmesine yol açacaktır. yada bir hafta kullandın 1 hafta ara verdin sonra tekrar kullanmaya başladın bu da bıttım sabunu kullanımından bir sonuç alamamanıza sebep olur. Hem cildinize hem saçlarınıza kullanabileceğiniz bıttım sabununu dikkatli bir şekilde kullanmaya devam ederseniz hem cildinizde hem saçınızda büyük değişiklikleri fark edeceksiniz. Hatta şimdiye kadar yok satan kimyasal ürünlerle elde edemeyeceğiniz sonuçları bıttım sabunu ile elde edebilirsiniz. Yan etkisi olmayan bu sabunu herkes kullanabilir.

Badem Sabunu

Badem Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bu sabun bademyağıyla üretilmektedir. Badem yağı bir çok bakım ürünlerinde de kullanılmaktadır bu sabunun diğer bakım ürünlerinden farkı hiçbir kimyasal ürün içermeden tamamen doğal olmasıdır. Bu ürünün kullanımı sonucunda özellikle kuru bir cilde sahip olanlar ciltlerinin nemlendiğini ve beslendiğini fark edeceklerdir. Ciltte gösterdiği etkiyi aynı şekilde saçlarınızda gösterecektir kurumuş yıpranmış saçlarda kısa sürede onarıcı etki göstererek saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır. Kullanım şekli gayet basit olan badem sabununun hiçbir yan etkisi bulunmadığı için herkesin tercih edebileceği bir üründür. cildiniz için kullanmak isterseniz sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce yüzünüzü badem sabunu ile yıkamanız yeterli olacaktır ardından hiçbir nemlendirici kullanmanıza gerek yoktur. Eğer saçlarınız için kullanacaksanız duşta saçlarınıza bol masaj yaparak sabunun iyice köpürüp bütün saç derinize nüfus etmesini sağlayın. Ardından saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular