12.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 23, 2023

Black Gold Mask’ın Cilt Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Siyah maske, kendinden doğal bir renge sahip olmakla birlikte, çok uzun yıllar toprak altında beklemiş polifenollerin özelliği bozulmadan kullanılabilir hale getirilmesi sonucu oluşan bir üründür.  Birçok dermotolojik şekilde yapılan testlerden geçmiştir.

Black Mask Neden Kullanılır?

Black Mask, cilt bakım ürünleri arsında yer alır. İçeriğinde bulunan zengin mineraller ve vitaminler sayesinde cildi besleyen tazeleyen ve nemlendiren bir özelliğe sahiptir. Özellikle ciltte oluşan siyah noktaları temizlemekte ya da siyah noktaların oluşumunu engellemektedir. Bu nedenle cilde bakım yapmak amacı ile kullanıldığı gibi ciltte ki sorunların giderilmesine de yardımcı olur.

Özellikle günümüz hanımlarının çalışma ortamında uzunca bir süre kaldığı düşünüldüğünde, gün boyunca makyaj ile kaplı bir cildin ne kadar havasız ve bakımsız kalabileceğini de düşünmek gerekir. Kadınların çoğu makyaj temizliği yaparken sadece ruj ve rimel temizleme işlemlerini yaparlar. Aslında makyajın temizlenmesinin ardından gerekli olan cildin temizlenerek gün içerisinde maruz kaldığı kir ve tozdan arındırılmasıdır. Dolayısı ile temizliğin ardından nemlendirici kullanılması da gerekeceği için günlük bakımın yapılması da sağlanmış olacaktır. Bu black goldmaskenin kullanım amaçlarından birisi de düzenli cilt bakımı yapmayan bayanların belli aralıklarla ciltlerine derinlemesine bakım yapmalarını sağlamalarıdır.

Siyah Maske Ne İşe Yarar?

Black Maskkullanımı, zaman içerisinde ciltte meydana gelen aşırı yağlanma ile birlikte oluşan siyah noktaların temizlenmesini sağlar. Maskenin düzenli olarak yapılması ile zaman içerisinde cildin daha canlı ve parlak olmasını sağlar. Gözeneklerin açılarak cildin hava almasını sağlayan maske ile zaman içerisinde kırışıklıklarında gitmesi sağlanabilmektedir. Ölü hücrelerden temizlenen cilt dokusu sayesinde yeni bir cilt ve genç bir görünüş elde edilir.

Siyah Maskenin Faydaları Nelerdir?

 • Ürün içeriğinde çinko, kalsiyum ve potasyum aynı zamanda çeşitli vitaminleri barındırır. Bu nedenle de cildi besler.
 • Siyah noktaları ve dolayısı ile de sivilceleri önlemiş olur.
 • Cildin nemlenmesini sağlar ve böylece nem dengesi korunmuş olur.
 • Kan dolaşımını arttırır.
 • Ciltte iltihaplanma ve ödem sorununun çözümlenmesine yardımcı olur.
 • Cilde detoks uygular.
 • Cildin hafiflemesini sağlar.
 • Ciltte sıkılaşmaya etken olur.

Siyah Maskenin kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 • Maskenin uygulanmasının öncesinde cildin çok güzel temizlenmesi gerekmektedir. Bunun sebebi cilde uygulanacak maskenin daha derinlere nüfus etmesidir.
 • Maske krem şeklinde olduğu için parmakla ya da fırça ile dağıtılması faydalı olacaktır.
 • Maskeyi sürerken gözlerin etrafı ve dudak çevresi boş bırakılmalıdır.
 • Maske 30 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanmalıdır.

Black mask nerede satılırfiye merak edilenler internet üzerinden black gold mask aratması yaparak satış sitelerini bulabilirler.

Siyah Maske Kullanımında Uygulamalar

 • Siyah maskenin birinci kez uygulanmasında ciltte bulunan gözenekler açılır. Böylece siyah noktalar cilt üzerine çıkarılır. Cilt gayet parlak olur. Cilt tonunun dengelenmesi de bu ilk uygulama da sağlanacaktır.
 • Üçüncü kez uygulama yapıldıktan sonra ciltte bulunan siyah noktaların çoğu temizlenmiş olur. Bununla birlikte akne ve iltihap gibi durumlarda iyileşme sürecine girer.
 • Sekizinci uygulamada ise cilt sıkılaşması gözlenir. Göz ve alında ki kırışıklıkların da azaldığı görülür.
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular