24.9 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 25, 2022

Bölgesel Zayıflama

Özellikle yaza girerken kış boyunca aldığımız kilolardan kurtulma yolu aramaya başlarız. Bazıları vücudunu komple inceltmek ister kimi de bazı bölgelerin incelmesini yeterli görür. İşte burada uygulanacak yöntem Bölgesel Zayıflama Yöntemi olmalıdır. Bölgesel zayıflamayı aslında bölgesel incelme olarak adlandırsak daha doğru olacaktır. Çünkü burada yapılan işlem kilo verme olayı değildir sadece istenilen bölgenin inceltilmesidir.

Bedenin bazı yerlerinde biriken yağların azaltılma işine bölgesel zayıflama denir. Herkes farklı farklı vücut yapısına sahiptir. Bu vücut yapısı bazen genetik olabilir bazen de başka sebeplerden dolayı vücudumuzda yağ birikmesi oluşur ve bu yağ birikmesi bedenimize eşit şekilde dağılmadığı zaman orantısız bir vücut yapısı ortaya çıkar. Bu yağlar spor ya da rejim ile istendiği kadar yok edilemezler. İşte burada devreye hemen bölgesel zayıflama metotları girer. Bölgesel zayıflama metotlarının hepsi belli bölgelerde biriken yağ hücrelerini büzüştürüp, parçalayıp ya da eritip bulunduğu bölgeden uzaklaştırır. Böyle bir işlemin devamında kişi spor ya da diyet yaparsa bu metot ile parçalanan yağ hücrelerinin daha hızlı bir şekilde o bölgeden uzaklaştırır. Bu yüzden bu öneri mutlaka kişiye sunulmalı ve faydası üzerinde durulmalıdır.

Nasıl Bölgesel Zayıflarım

Bölgesel zayıflama yöntemleri ikiye ayrılmaktadır birincisi İnvazif dediğimiz girişimsel ve cerrahi yöntemlerdir ( lazer lipoliz,liposuction, mezoterapi) İkincisi ise Non-invazif dediğimiz girişimsel ve cerrahi olmayan yöntemlerdir bunları da lenf drenaj masajı, pressoterapi, infrared, ozon sauna, kavitasyon ve cryolipoliz diye adlandırabiliriz.

Bu yöntemlerin en yenisi soğuk lipolizdir. Bu yöntemde özel başlıklar vardır ve bu başlıklar işlem yapılacak alana yerleştirilip vakum yapılır bu vakum ile uygulanan alandaki kan dolaşımı az miktarda yavaşlatılarak yağ dokuları hareketsizleştirilir. Daha sonra bu dokular yine teknolojik bir işlem ile ortalama + 2 ve- 8 derece aralığında soğutulur. Bu işlem yapılırken diğer dokuların zarar görmemesi için izole işlemi yapılır.

Bu işlem eğer çok fazla yağ birikmesi yok ise bir seansta hasta istediği sonucu alabilir fakat eğer çok fazla bir yağ birikmesi varsa hasta ortalama 3 seans bu yöntemi uygulatmalıdır. Ayrıcı bu 3 seans arka arkaya yapılmaz her seans arasında yaklaşık 3 ay bir zaman dilimi olmalıdır.

Önceki İçerikBikini Modelleri
Sonraki İçerikCinsellik Nedir?
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular