11.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 30, 2023

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik ameliyat denince akla ilk gelenlerden biridir burun ameliyatı. Çoğu kadında burun yapısı dışarıya belli etmeseler de sorun teşkil ediyor. Burnun şekli yüz görünümü için oldukça önemli, çünkü burun yapısı değiştiğinde insanın yüz görünümü de büyük çaplı değişime uğruyor.

Estetik uzmanları teknolojinin gelişen imkanlarını kullanarak daha önceleri düşünülmesi bile mümkün olmayan operasyonları gerçekleştirmeye başladı. Bu da estetik operasyonlardaki başarı oranını arttırıyor. Burun ameliyatı da bu zor ameliyatlardan birisi; çünkü burun kapalı bir yapıya sahip olduğu için bakış açısını azaltır. Burnun yapısı gereği, kemik ve kıkırdaklar bağımsız olarak bir bütünü oluştururlar ve bunların davranışını kestirmek zordur. Burun estetiği ameliyatlarından sonra ikinci bir düzeltme ameliyatı yapılmasının temel sebebi de budur. Fakat telaşa gerek yok. Doktorunuzla bu konuyu detaylı bir şekilde konuşarak endişelerinizi giderebilirsiniz. Yeni teknolojiler ve ameliyat teknikleriyse burun estetiğindeki başarı oranını arttırıyor.

Burun estetiği ameliyatından sonra burnun tam şekli altı ay kadar sonra tam olarak ortaya çıkıyor. Ameliyattan sonra burnun yeni şekline alışabilmek ve tam olarak görebilmek için sabretmek ve olumsuz düşüncelerden kaçınmak gerekiyor.

Burun estetiği nasıl yapılır, burun ameliyatı nasıl yapılıyor, burun ameliyatı zor mu gibi sorulara sık sık rastlanıyor. Burun estetiği hakkında merak edilen soruları Op.Dr.Teoman Doğan cevaplıyor.

 

Estetik Cerrahide Yeni Yöntemler
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular