24.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Burun Estetiğine Dair Her Şey!

Burun Estetiği sayesinde kişilerin rahatsız oldukları ya da sağlık sorunları yaşadığı tüm problemler giderilerek, hastaların görünüm olarak da istediklerine erişmesi sağlanabilmektedir. Mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılması gereken burun estetiği operasyonunda istenilen görüntünün elde edilebilmesi için bazı kemik ve kıkırdak dokular tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. Cerrahi kesimler ile gerçekleştirilen bu işlem sonrasında dikiş ya da kesik izleri görülmemektedir. İşlemde yeniden şekillendirilen burnun, belirli bir süreliğine şeklini sabit kılması ve koruması için atel ile desteklenmesi gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra burun estetiği yapan estetik cerrahların aynı zamanda kulak, burun ve boğaz eğitimleri de bulunmakta olduğundan güvenle operasyonları gerçekleştirebilmektedirler.

burun-ameliyati

Rinoplasti yani burun estetiği genel anestezi altında yapılan ve işlem sonrasında hastaların kimi zaman aynı gün taburcu olduğu çok basit olmayan ancak çok da bir zorluğu bulunmayan operasyondur. Eskiden olsa rinoplasti operasyonlarından sonra kişiler aşırı şişlik ve morluk yüzünden evden dışarı çıkamazken, şimdiki teknoloji sayesinde az morluk ve şişlik ile kısa sürede kendilerini toparlamaktadır. Bu nedenle de zaten hastalar eskiye oranla çok daha fazla burun estetiği operasyonuna ilgi göstermekte ve güvenle tercih etmektedir. Op. Dr. Mert Demirel de uzun yıllardan eri estetik cerrahi alanında hastalarına kusursuz ve kaliteli bir hizmet sunan önemli hekimlerimizden biri olmaktadır. Özellikle de burun estetiği denildiğinde ilk akla gelen hekimlerimizden de biridir. Tüm aklınıza gelen sorular için http://www.mertdemirel.com/burun-estetigi/ sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Ameliyat hakkında bilinmesi gereken bir diğer durum da işlem esnasında burun içerisine tampon yerleştiriliyor olmasıdır ve bu koyulan tampon işlemin ertesi günü çıkarılmaktadır. Biraz önce de bahsettiğimiz atel ise genellikle işlemin ardından bir hafta içerisinde çıkarılabilmekte olup, bundan sonraki süreçte burnun herhangi bir darbeye maruz kalmaması gerekmektedir.  Tüm bu bahsedilen önemli detaylara dikkat edildiği sürece burnunuz istediğiniz o harika görünümü elde etmektedir. Ancak tabi ki operasyon öncesi hekimimiz ile görüşmeniz ve muayene olmanız son derece önemlidir. Bunun için ise www.mertdemirel.com  internet adresimizde yer alan iletişim adres ve numaralarımızdan bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular