23.6 C
İstanbul
Cumartesi, Ağustos 20, 2022

Çalışan Kadınlara Makyaj Önerileri

Çalışan kadınlar genellikle günün büyük kısmını ofiste veya işyerinde geçiriyor. Peki bu kadar uzun vakit geçirilen işyerinde gerek makyaj, gerek saç bakımı, gerekse kılık kıyafet bakımı nasıl yapılmalı? Öncelikle, giyim kuşam konusu bunların başında gelir. Çünkü giyim stiliniz başkalarına sizin hakkınızda ufak ipuçları verir. Sözü fazla uzatmadan ofiste nasıl bakımlı görünebilirsiniz, ona geçelim.

makyajMakyaj Önemli

İşyeri makyajı açık tonlarda tercih edilmeli. Çünkü açık tonlar fazla hata yapmanızı önler, yapsanız da hatalar daha az görünür. Hafif kapatıcı, allık, maskara ve ruj görünümünüzü değiştirir. İşe giderken az da olsa makyaj yapmak size güven kazandırır ve işlerinizin yolunda gitmesine yardım eder. Ağır ve koyu bir makyaj işyeri için yapılacak en son şeydir.

Her bakımlı işkadını her sabah en az 15 dakikasını ayırdığı makyaj, iyi ve doğru yapıldığında kıyafet ve saçla bütünlük sağlar. Cilt bakımınızı düzenli yaptığınızda ve nemlendirici sürdüğünüzde, makyaj yapmak çok kolay olur. Zaten her kadın az çok makyaj yapmasını bilir. Bu yüzden aslında sürdüğünüz boya değil, cildinize yaptığınız bakım önemlidir. Çünkü sağlıklı görünen bir cilde makyaj yapmak çok kolaydır.

saç bakımıSaçlar

İşyerine giderken, saçların mutlaka düzgün olması gerekir. Yoğunluktan kuaföre gidecek vaktiniz yoksa, size yakışan en doğal modeli bulup, evde kendi kendinize pratik saç modelleri yaratın. Saç düzleştirici kullanın. Saçınızın kabarmasını önleyecek ürünlerden yararlanın. Size yakışan birkaç doğal model bulduktan sonra her sabah onları uygulamak işinize gelecektir.

Saç bakımı yaptırdıktan ve sizin için en doğru saç kesimini yakaladıktan sonra, saçınıza kendi kendinize şekil vermeniz çok kolay olacaktır. Yaşlandıkça saçlar kurur ve yıpranır. Bu yüzden yaş ilerledikçe daha kısa modeller tercih edilmelidir. Kısa saçlar hem kolay şekil alır hem de insanı olduğundan daha genç gösterir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular