20.2 C
İstanbul
Pazar, Kasım 20, 2022

Cilt Kırışıklığı Önlemleri

cilt kırışıklığı

Cilt Kırışıklığı Önlemleri

Cilt kırışıklığı, cilt üzerinde meydana gelen kırışıklıklar hanımların yıllardır korumakta olduğu güzelliklerine gölge düşürmektedir. Çeşitli yöntemler ile yıllar boyunca ciltlerine iyi bakan hanımların cilt üzerinde oluşan kırışıklıklardan oldukça rahatsız olduğu ve bu kırışıklıkları gidermek için çeşitli yöntemler uygulamaktadır. Cilt kırışıklığı ile karşılaşmak herhangi bir yaşa bağlı olmasa da genellikle yetişkinlerde daha çok meydana gelmektedir. Bu kırışıklıkların en büyük sebebi ise kuşkusuz tüketmiş olduğunuz besin öğeleridir.  Beyaz un, makarna ve patates gibi oldukça yağlı ve zararlı yiyeceklerin Amerika’da yapılan araştırmalarda cilt kırışıklığı oluşumunda oldukça fazla sebep olduğu görülmektedir.

Bayanların yaşamlarından çıkartmak zorunda olduğu şeker, hem kırışıklıklara yol açmakta hem de erken yaşlanmayı tetiklemektedir. Bu yüzden şeker kullanımına oldukça fazla dikkat etmelisiniz. Amerikalı uzmanların araştırmalarında şeker oranını fazla miktarda alan bayanların az oranda olan bayanlara oran ile daha fazla cilt kırışıklığı ile karşılaştıkları görülmektedir.

Cilt Kırışıklığı ve Erken Yaşlanmayı Nasıl Önleriz?

Yaşamınızı yönlendirmek sizin elinizde olur iken daha geç yaşlanmak ve cilt kırışıklığı ile boğuşmak istemiyorsanız beslenmenize oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Artık hayatınızı belirli bir yola koymalı ve uygulayacağınız bu yöntem ile kırışıkları gidermeniz mümkündür.  Unutmamanız gereken en önemli nokta ise şeker kullanımını hayatınızdan tamamen çıkartmanız gerektiğidir. Sağlıklı beslenerek cilt kırışıklığı karşısında korunabilirsiniz.

Cilt kırışıklığı nedenleri arasında ki en büyük koz yağlarındır. Yağ, her zaman cilt güzelliğini olumsuz etkileyen bir unsurdur. Yağ hem kırışıklıkların oluşmasını hem de cildinizde çeşitli lekelerin oluşmasını sağlayacaktır. Cildinizin daha güzel ve estetik görünmesini sağlamak istiyorsanız artık daha fazla E ve B vitamini almanız gerekmektedir. Elmanın cilde iyi geldiği bilinmektedir. Düzenli olarak elma yiyen kişilerin cildi daha sağlıklı ve daha canlı olur. Üzüm ve üzüm çekirdeği gibi yiyecekler de hücre yenilenmesini arttırdığı için bu tarz kuruyemişler yemekte fayda göreceksiniz. Sadece susadığınızda su içmesi yanlış bir düşüncedir. Vücudumuzda gelişen bütün biyokimyasal olaylar su eşliğinde olduğu için, kişinin günde en az 2 litre su içmesi önemlidir. Cilt kırışıklığı çözümünde su faktörü çok önemlidir.

Ciltteki deri altı kollojen dokusunu korumak, cildimizin kırışmasını ve yaşlanmasını geciktirir. Bunu da bol bol C vitaminli besinler tüketerek gerçekleştirebilirsiniz. C vitaminli meyvelerin kabuklarıyla cildinize yuvarlak hatlar şeklinde masaj yaparak kollojen dokuyu besleyebilir ve cilt kırışıklığı sorunlarını çözebilirsiniz.

Şunu da belirtmek gerekir ki, sağlıklı beslenerek genç kalabilirsiniz, erteleyebilirsiniz fakat engellemeyemessiniz 🙂 Cilt kırışıklığı ile ilgili daha fazla sonuca ulaşmak için google’a bakabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular