17 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 2, 2022

cilt kuruluğu

Cilt Kuruluğunu Önlemenin Yolları

Kış aylarının getirmiş olduğu çeşitli hava durumlarından dolayı insanların ( özellikle bayanların ) cilt kuruluğu sorunları da artmaktadır. Hemen hemen tüm yaş grubundaki kadınlarda görülen ve istenmeyen cilt kuruluğuna oldukça pratik yöntemler ile son verebilir ve daha güzel bir cilt görünümünü sağlayabilirsiniz.

–        Cilt kuruluğunun en büyük sebebi soğuk havalardır. Bu yüzden soğuk havalarda en çok hangi bölgemiz bu soğuğu alıyor ise o bölgeleri korumanız gerekmektedir. Elleriniz en çok soğuğu alan bölge olduğundan muhakkak eldiven takmanız gerekmektedir.

–        Kış mevsiminde duş süresi uzun olduğu takdirde cildin kuruması mümkündür. Bu yüzden fazla su altında kalmamalı ve duş sürenizi azaltmalısınız.

–        Kış aylarında el ve yüz yıkanır iken yağlı sabunlar tercih edilmelidir.

–        Kuru havalar cilt kuruluğuna neden olmaktadır. Bu yüzden evinizi ve iş yerinizi nemlendirmeniz gerekmektedir.

–        Kış mevsiminde dar elbiseler giymekten vazgeçin. Dar elbiseler nem oranını azalttığı için cilt kurumasına neden olmaktadır.

–        Kış aylarında makyaj yapıyor iseniz bunu abartısız yapmanız gerekmektedir. Kimyasal madde içeren temizlik malzemelerinden kaçınarak daha çok doğal temizlik malzemelerine yönelin.

–        Kış mevsimi oldukça tehlikelidir. Kendinize dikkat etmediğini takdirde her an çeşitli sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Bu yüzden beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra cilt kuruluğunu önlemek için bol bol su tüketmeniz gerekmektedir.

–        Cilt bakımı için kış mevsimlerinde pek çok kozmetik ürünü yerine nemlendirici kremler kullanılması gerekmektedir.

Kış mevsiminde sizlere yukarıda vurguladığımız noktalara dikkat ettiğiniz takdirde cilt kuruluklarına son verebilirsiniz. Cilt kuruluğunu önlemenin en kolay yolu yukarıda ısrarla bahsettiğimiz nemlendirici kremlerdir.

Önceki İçerikrüyada bit görmek
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular