22.7 C
İstanbul
Pazar, Haziran 19, 2022

Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Belirleme

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Çin Takvimi hamileyken  bebeğinizin kız mı yoksa erkek mi olduğunu belirlemek için kullanılan ve Çin’de ortalama 700 yıldır hala devam eden bir gelenektir. Her ne kadar bebeklerinin cinsiyetini kesin olarak öğrenebilecekleri ultrason yöntemi olsa da bazı kişiler sabırsızlanarak bebeğinin cinsiyetini hemen öğrenmek istemektedir. Bu gibi durumlarda ebeveynler Çin takvimi yöntemine başvurmaktadırlar. Böylece 15 hafta boyunca beklemeden bebeklerinin cinsiyetini belirlemiş olurlar. Tabi ki kesin sonuç gebeliğin en az 15. haftasından sonra ultrason sonuçları ile ortaya çıkacaktır. Çin kültürüne göre Çin takviminin doğruluk oranı % 80 civarındadır. Çin takvimi yönteminde size yardımcı olacak bilgiler sizin yaşınız ve hamile kaldığınız ay hakkındaki  bilgilerdir.

Çin Takvimi yöntemi ile cinsiyet belirlemede bir yaş aralığı vardır bu yaş aralığı 18 yaşından 45 yaşına kadar olan kadınları kapsamaktadır. Bu yaş sınırının içinde olmayan kadınlar Çin takvimi ile hesap yaparak bebeklerinin cinsiyetini belirleyemezler. Çin Takviminin sol tarafında 18 den 45’e kadar sayılar vardır, takvimin üst bölgesinde de ocak ayından aralık ayına kadar olan aylar vardır. Anne hangi ayda hamile kaldığına Çin Takviminden bakıp bu ayın kendi yaşı ile kesişen noktasına bakmalıdır. İşte bu kesişen nokta anneye bebeğinin cinsiyetinin erkek mi yoksa kız mı olduğunu gösterecektir.

Tabi ki Çin Takvimini hesaplarken uymanız gereken bazı kurallar vardır bu kurallardan biri doğduğunuz aydır. Çünkü mart yada marttan sonraki aylardan birinde doğmuş iseniz yaşınızı 1 yaş fazla hesaplamalısınız. Ocak ya da şubat ayında doğduysanız başka bir yöntemle hesaplanmalıdır.İlk önce doğduğunuz yılın Çin yılı başlangıç tarihini bilmeniz gerekmektedir. eğer Çin yılının başlangıç tarihinden sonra  doğduysanız yaşınızı bir yaş fazla hesaplamalısınız. Ama Çin yılının başlangıç tarihinden önce doğduysanız  yaşınızı 2 yaş fazla hesaplamalısınız. Bu farklılıkların yaşanmasının sebebi Çin’de miladi takvim kullanılmadığı içindir.

Çin Takvimi yöntemi ile sadece bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmekle kalmaz aynı zamanda bebeğinizin cinsiyetini belirleyebilirsiniz. Bilimsel olmamasına rağmen Çin Takvimi yöntemi sayesinde bir çok çift ultrason sonucunu beklemeden bebeklerinin cinsiyetini öğrenmişlerdir ve genelde ortalama 4 ay sonra ultrasonda kesinleşen cinsiyet ile aynı çıkmaktadır.

Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Belirleme Tablosu

Kadınların hayatlarının en özel 9 ayını yaşadıkları gebelik süreci, oldukça keyifli olsa da büyük bir sorumluluk gerektirmektedir. Anne adaylarının yaşam tarzlarını değiştirmeleri ve sağlıklı yaşam koşulları içerisinde yaşamaları ile bu süreç çok daha sağlıklı bir şekilde sonuçlanabilmektedir. Hamilelik ve Gebelik sürecinin keyifli geçebilmesi için gösterilen dikkatler sonucunda annenin doğum sırasında yaşadıkları ağrılar ve sancılar da en aza düşebilmektedir. Bu nedenle de gebe olduğunu öğrenen veya gebe olmaya karar veren anne adaylarının, kendilerine bebekleri için dikkat etmeleri gerekmektedir.

Hamile kaldığını öğrenen anne adayları için önemli olan tek nokta ise hiç şüphesiz ki kaç haftalık hamile olduklarıdır. Kaç Haftalık Hamileyim sorusunda alınan cevaplar ile birkaç ufak testler ve de tahminler de gerçekleşebilmektedir. Anne adaylarının hamile kaldıkları ilk günden sonra hesapladıkları hamilelik süreci çok daha heyecanlı geçmektedir. Her geçen gün daha da büyük bir heyecan içerisine giren anne adayları için önemli olan tek şey, bebeklerinin sağlıklı bir şekilde gelişiyor ve büyüyor oluşudur. Hamilelik ile birlikte kadınlarda birçok fizyolojik ve de biyolojik değişmeler meydana gelmekte olup bu süreç içerisinde farklı ruh halleri içerisine de girebilmektedirler.

Hamilelik sürecinin başlaması ile birlikte hem anne adaylarında hem de baba adaylarında akıllarında birden çok soru işareti meydana gelebilmektedir. Bu soru işaretlerinden en önemlisi ise bebeğin cinsiyetinin kız mı yoksa erkek mi olacağıdır. Sağlıklı olmasının yanı sıra her anne ve baba adayının hayatlarında istedikleri bir cinsiyette bulunmaktadır. Çin Takvimi, bu konuda bebek sahibi olacak çiftlere bir ışık tutmaktadır. Çin takvimi sayesinde anne adayları hamile oldukları ay ile birlikte bebeklerinin cinsiyetlerini oldukça başarılı bir sonuç ile tahmin edebilmektedirler.

 

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular