24.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Cinsel İlişki Sırasında Canım Acıyor Çözümü Nedir?

Cinsel İlişki Sırasında Neden Ağrı Hissedilir ve Çözümü Nedir?

Cinsel ilişki sırasında yaşanılan ağrı problemi bir çok kadının şikayetçi olduğu bir durumdur. Bazı kadınlar hafif ağrılar hissederken bazı kadınlar da çok şiddetli ağrılar hissedebilir. Bunun sebebi bazen bedensel problemler bazen de duygusal nedenler olabilir. Ağrının sebebini anlayabilmeniz için cinsel ilişki sırasında bedeninizde hissettiğiniz şeyleri çok iyi bilmeniz gerekir. Kadınlar cinsel ilişki sırasında üç bölgede ağrı hissedebilirler bunlar vulvada hissedilen ağrı, vajinanın girişinde hissedilen ağrı ve iç kısımda derinde hissedilen ağrıdır. Vulva Ağrısı vajinanın yüzeyinde hissedilir, Vajina Ağrısı iç kısımda hissedilir, Derin Ağrı ise bel, kasık, rahim ve idrar torbasında hissedilir. her çeşit ağrı farklı sebeplerden kaynaklanmaktadır. Ağrının nedenini bulmanız önemli bir noktadır çünkü ilaç tedavisi, ameliyat yada psikolojik destek gerektiren bir durum olabilir.

Kadınlar cinsel ilişki sırasında dört evre yaşarlar bu evreler sırası ile gerçekleşmektedir. Her evrede kadında oluşan değişiklikleri şu şekilde açıklayabiliriz.

İSTEK: Bu evrede kadın ilişki için isteklidir.

UYARILMA:  Bu evrede bazı bedensel değişmeler oluşur; Vajina ve vulva ıslanır ve vajina kasları gevşer, klitoriste şişme ve büyüme oluşur, rahim üst kısma doğru çıkar ve vajinada genişleme olur.

ORGAZM: Cinsel zevkin en doruk noktasıdır. vajinadaki ve rahimdeki kaslarda  kasılma meydana gelir ve kuvvetli bir zevk hissi oluşur.

ÇÖZÜLME: Vajina, klitoris, rahim eski haline döner.

Bu evreler arasında yer alan uyarılma evresi kadın açısından çok önemlidir çünkü eğer uyarılma olmadan cinsel ilişkiye başlanırsa vajina ilişkiye hazır duruma gelmediği için aşırı ağrı ve acı hissedilir.

Bütün bu bilgilerden yola çıkarak şöyle bir sonuca varabiliriz. Cinsel ilişki sırasında hissedilen ağrı ve acılar bedeninizde var olan bir problemden kaynaklanıyor olabilir. Bu tür şikayetlerde kesinlikle bir uzmana baş vurulmalıdır en kısa sürede bir hekim muayenesinden geçerek problemin ne olduğunu belirlemeniz gerekir. Aksi taktirde var olan problem farklı yeni problemlere sebep olarak cinsel hayatınızı risk altına alabilir. Bu tür sorunlara sebep olmamak için ve cinsel hayatınızdan zevk alabilmeniz için gerekli tedaviyi geç kalmadan uygulamanız gerekmektedir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular