20.5 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Cinsellik Nedir?

Cinselliği sadece fiziksel olarak düşünmemek lazım aynı zamanda ruhsal ve duygusal olarak da düşünmeliyiz çünkü cinsellik bu üç öğenin bütünlüğünden oluşmalıdır. Cinsellik aşama aşamadır bu aşamaları 3 başlık altında inceleyebiliriz.

1) Fiziksel Aşama : her iki cins de cinsel uyarılma yaşadığı zaman beyin cinsel organlara hızlıca kan pompalar bunun sonucunda kadının orgazm olmasına yardımcı olan klitoris salgısı salgılanır. Erkekler de ise aşırı bir haz duygusu oluşur ve her iki cins arasında bir enerji aktarımı meydana gelir.

Bazı sebeplerden dolayı kan akışı etkilenebilir. Bu cinsel bozukluğa sebep olmaktadır. Zaten şimdiye kadar yapılan araştırmaların sonucu bize cinsel düzensizliğe sebep olan en yaygın neden kan akışındaki yetersizliktir. Bu yüzden sağlıklı bir kan dolaşımını engelleyecek nedenlerden uzak durmanız cinsel yaşamınızda hayati önem taşımaktadır. Kan dolaşımını bozan sadece hastalıklar değildir bunun dışında da dikkat etmeniz ve uymanız gereken bir kaç nokta vardır. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Yemekten Hemen Sonra Cinsellik : Yemek yedikten hemen sonra bir cinsel birliktelik yaşarsanız beyin cinsel organlara yeteri kadar kan pompalayamaz. Çünkü beyin o anda sindirim işlemi için mideye kan pompalamalıdır. Bu yüzden verimli bir cinsel ilişki yaşamak istiyorsanız yemekten en az iki saat sonra cinsel ilişki yaşamalısınız.

Aşırı Sıcak Su İle Banyo Sonrası Cinsellik : Çok sıcak su kan dolaşımını eşit bir şekilde bütün bedene pompalanmasını sağlar. Yani cinsel organınıza yeteri kadar kan pompalanamaz bu da cinsel ilişkide zorluk çekmenize sebep olacaktır.

2) Ruhsal Aşama : Hem kadının hem de erkeğin psikolojik anlamda cinselliğe kendilerini hazır hissetmeleri gerekir ve her ikisi de cinsellik hakkında olumlu düşüncelere sahip olmalıdır. Cinselliğin en büyük payı beyinde oluşmaktadır o yüzden ilk önce beyninizi cinselliğe hazırlamalısınız. Beynin cinsel uyarılar alması gerekir bunun da en güzel uyarılma yöntemi hassas dokunuşlardır.

3) Duygusal Aşama : Fiziksel uyarılmadan sonra duygular bu isteği harekete geçirir. Bu cinselliğin duygusal aşamasıdır.Bilhassa bayanlar bu aşamaya çok önem verirler. Yani eğer bir kadın cinselliğin duygusal aşamasını yaşayamamış ise yaşadığı cinsellikte hiçbir zevk alamamıştır.

Cinsellik

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular