15.7 C
İstanbul
Pazartesi, Kasım 7, 2022

Çocuğunuzun Sağlığı Sizin Elinizde

Cocuğunuzun Sağlığı Sizin Elinizde

Kış aylarının gelmesi ile birlikte özellikle cocuk larda hastalıklara yakalanma oranı artmaktadır. Bağışıklık sistemleri oldukça zayıf olan çocuklar daha çabuk hasta olmakta ve bu hastalıklardan kurtulma süreleri yetişkinlere oran ile 3 kat daha artış göstermektedir. Peki çocukların hastalıklardan korunması için ailelerin neler yapması gerekir? Kış aylarında çocuklarınızın daha sağlıklı bir hayat sürmesini istiyorsanız aşağıda sizlere sunduğumuz önerilere kulak verin.

Hijyen Çok Önemli

Çocukların hastalıklardan korunması için gerekli olan ilk aşama hijyendir. Çocukların bünyelerinin zayıf olması ve en küçük enfeksiyon riskinde bile hasta oldukları gözlemlenir iken bu hastalıkların en çok el teması ile bulaştığı görülmektedir. Bu yüzden çocukların el temizliğine aileler büyük önem vermelidir. Annelerin veya babaların çocukları ile tema içinde olmadan önce muhakkak elleriniz temizlemesi de gerekmektedir. Yetişkinler enfeksiyonlardan etkilenmediğinden taşıdıkları riski de bilmemektedir. Ancak bu çocuğunuza temas ettiğinde büyük sorunlara yol açacaktır.

Anne Sütü Çok Önemli

Bebeklerin hastalıklara yakalanmalarında ki en önemli nokta yetersiz beslenmeleridir. Bağışıklık sistemleri henüz oluşmamış olan bebeklerin kış mevsiminde dışarıya çıkarılması kesinlikle önerilmez iken bebeklere bu dönemlerde teması en aza indirmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer hala çocuğunuzu emziriyorsanız bunu daha sık yapmanız gerekmektedir. Bebeklerin bağışıklık kazanmasını sağlayan anne sütü aynı zamanda onları enfeksiyon risklerine karşı korumaktadır. Cocuk larınızın kış aylarını sağlık sorunları ile geçirmemesini istiyorsanız lütfen bu noktalara önem gösterin.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular