Çocuk Yatak Odası Dekorasyonu

0
3166

Çocukların gelişimleri ve ilerdeki görüşleri için yattıkları ortam olan yatak odalarının da tasarımı oldukça önemlidir. Bu nedenle çocukların yatak odasını hazırlarken oldukça dikkatli olmalısınız ve titizlik ile dekorasyonunu tamamlamalısınız.

Çocuklar için yatak odası dekorasyonu yaparken cinsiyet oldukça önemlidir. Erkek çocuklar için mavi ve yeşil tonları kullanılabilirken, kırmızı, sarı, siyah tonlarda kullanılabilmektedir. Kızlar içinse her yerde olduğu gibi çocuk yatak odalarında pembe en çok kullanılan tasarımdır. Bunun dışında kızlar için kırmızı, turuncu renkler de uygundur. Odanın duvar renkleri ile mobilyanın renklerinin de uyumlu olmasında fayda vardır.

çocuk odasıÇocuk odasında neler olmalıdır peki? Tabi ki yatak, şifonyer, çalışma masası, komodin, gardırop ve kitaplık… Bunlar mutlaka olması gereken eşyalardır. Bunun dışında küçük bir koltuk ve oyun alanı da çocuğunuz için uygun olacaktır. Çocukların yatak odasında bilgisayar, televizyon gibi teknolojik ürünlerin olmamasında fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.