6.6 C
İstanbul
Çarşamba, Aralık 21, 2022

Çocuklara Kitapları Sevdirmenin Yolu

Bildiğiniz gibi uzmanlar sıklıkla çocuklara masal ya da hikaye kitaplarının okunmasını tavsiye ediyor. Çünkü hikaye dinleyerek büyüyen çocuklar özellikle okul hayatlarında çok daha başarılı oluyor. Aynı zamanda sosyal ilişkilerinde de daha başarılı oldukları gözlemlenen çocukların beyin gelişimleri de daha hızlı bir seyir izliyor.  Ancak küçük yaşlardaki çocukların hikaye kitaplarını odaklanması ve ilgiyle dinlemesi sanıldığı kadar kolay değil.

Anne babaların çok iyi bildiği gibi okul çağında olmayan çocukların kendisine anlatılan hikayeleri konsantre olarak dinlemesi epey zor olabiliyor. İşte bu noktada devreye kişiye özel çocuk kitapları giriyor. Bu kitaplar çocukların okunan hikayeye daha fazla odaklanmasını sağlıyor. Dolayısıyla hikaye dinlemenin faydalarından bu çocuklar da istifade edebiliyor. Bu nedenle mutlaka tüm anne babalara kişiye özel çocuk kitaplarını inceleyin önerisinde bulunuyoruz. Peki, bu kitapların klasik hikaye kitaplarında farkı ne?

Kişiye Özel Hikaye Kitabı Nedir?

Kitapların en önemli özelliği çocukların kendinden bir parça bulacakları herhangi bir unsuru barındırıyor olmasıdır. Örneğin çocukların ismini taşıyan bir karakterin başından geçenleri anlatan bir hikaye kitabı miniklerin dinlemeye daha fazla odaklanmasını beraberinde getirebiliyor. En genel şekli ile bu kitapların çocukları hikayenin içine çektiğini belirtebiliriz. Bu durum elbette çocuklara kitapları sevdirmenin de en kolay yolu olabiliyor.

Yapılan bazı araştırmalar kişiye özel çocuk  kitaplarının çocuklarda çok daha fazla merak uyandırdığını gözler önüne serdi. Hatta pek çok çocuk hikaye bittikten sonra ebeveynlerinden yeniden okumasını istedi. Hikayeleri olan ilgiyi artırmak amacıyla özel olarak hazırlanan bu kitapları mutlaka siz de denemelisiniz. Özellikle çocuğunuzun odaklanma noktasında sıkıntısı varsa bu kitapların adeta imdadınıza yetişeceğini belirtebiliriz.

Kişiye özel hikaye kitaplarını internetten kolaylıkla temin edebilirsiniz. Özellikle Sihirli Yolculuk web adresinde onlarca farklı kitap son derece uygun fiyatlarla anne babaların beğenisine sunuluyor. Aralarında renkli çizimlerin de bulunduğu bu kitaplar farklı yaş gruplarına hitap ettiği için çocuğunuzun yaşına en uygun eserleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu arada site tüm siparişleri çok kısa bir süre içerisinde teslim ediyor. Siteye hemen tıklayarak çocuklarınızda büyük  merak uyandıracak bu kitapları incelemeye başlayabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular