16.7 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 25, 2023

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir

Öksürük hastalıkların belirtisi olduğu söylenir. Öksürük pek çok farklı şeylerden dolayı görülebilir. Öksürük üst solunum yada alt solunum yolundan kaynaklanan rahatsızlıklardan dolayı kaynaklanıyor olabilir. Öksürük solunum yolu hastalıklarının ana belirtisidir. Solunum yolundan alınan yabanı maddeleri dışarıya atmak için vücudun uyguladığı bir refleks türüdür.

Çocuklarda Öksürük Neden Olur?

Çocuklarda öksürük çok sık karşılaştığımız bir belirtidir. Öksürük üst solunum yada alt solunum yolundan kaynaklanıyor olabilir. Çocuklarda öksürük görülmesinde en çok karşılaşılan neden üst solunum yolu enfeksiyonlarıdır. Bunun dışında çocuklarda alt solunum yolundaki bronşlardan kaynaklanan rahatsızlıklardan dolayıda öksürük olabilir.  Bronşit ve zatüre gibi rahatsızlıklarda öksürüğe neden olabilir. Mevsim geçişlerinde çocuklardaki alerjik reaksiyonlarda çocuklarda öksürüğe neden olabilir. Çocuklarda öksürük bir tik de olabilir. Geniz akıntısından dolayı da çocuklarda öksürük görülebilir.

Öksürük Şurupları

Çocuklardaki öksürüğü hızlı bir şekilde tedavi etmenin en etkili yolu çocuklara öksürük şurubu vermektir. Piyasa da öksürük için pek çok öksürük şurubu bulunmaktadır. Bu şuruplar çocuğun yaşına ve öksürüğün cinsine göre değişiklik göstermektedir. Bu şuruplardan bazıları,

  • Neofedin
  • Neo-jucodine
  • Oksabron
  • Pedilin

Bu şuruplar öksürüğün tedavisinde etkili şuruplardır. Eğer ilaç kullanmak istemiyorum diyorsanız,öksürüğü kesmek için çok başarılı doğal karışımlar mevcuttur. Bunlarıda öksürüğün tedavisinde kullanabilirsiniz.

Öksürüğü Kesen karışımlar

Öksürüğün tedavisinde ilaç kullanmanın yanında öksürüğü kesen doğal karışımlar çok etkili olmaktadır. Öksürüğü geçirmek için doğal yolları tercih ediyorsanız,size vereceğimiz doğal karışımları denemeyi gözardı etmeyin. Bu karışımların dışında öksürüğe iyi geldiği kanıtlanmış bitki çaylarını da içebilirsiniz. Zencefil, nane, adaçayı gibi bitkilerin çayları öksürüğün azaltılmasında çok etkili sıcak içeceklerdir.

öksürüğe ne iyi gelirÖksürük Tedavisi İçin Bitkisel Çözümler

  • Orta boy soğanı altıya bölün ve iki bardak su ilave edip kaynatın. Daha sonra kaynayan suyu soğumaya bırakın. Suyumuz ılıklaşınca bu suyu içiniz.
  • Toz zencefil ile balı karıştırın ve yiyin.
  • Yarım litre suyun içerisine 7-8 tane keçiboynuzunu kırarak suyun içine atın ve kaynatın. Kaynamış bu suyu sabah akşam aç karnına için. Üç gün sonra balgam atmaya başlarsınız.

Öksürüğün kaynağı solunum yollarından kaynaklı bir rahatsızlıktan dolayı meydana geliyorsa ve ilaç kullanmaktan yana değilseniz,size belirttiğimiz zencefilve bal’ı karıştırarak yaptığımız karışımı gönül rahatlığıyla çocuklarınızda da kullanabilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular