19.5 C
İstanbul
Pazar, Haziran 26, 2022

Çocukların Beslenmesine Dair Herşey “Bu Çocuk Aç” Kitabında

Doğumdan itibaren başlayan beslenme serüveni ve kazanılan beslenme alışkanlıkları sağlıklı bir yaşam sürebilmek için oldukça önemlidir. Anne sütü bebeğin beslenme sürecinde alması gereken tüm besin değerlerini içermesi nedeniyle mucizevi bir besindir. Çocuklarda ilk iki yaş büyüme ve gelişmenin en hızlı olduğundan çocukluk çağında edinilen doğru beslenme hem bedensel ve zihinsel gelişim için hem de ömür boyu sağlıklı bir yaşam sürmek için önemlidir.

İlk altı ay anne sütüyle beslenen bebekler için ek gıdaya geçiş dönemi başlar. Bu dönem çocuğun beslenme alışkanlığı edindiği, sosyalleştiği bir dönemdir. Bu süreçle birlikte anne ve babalar için de yeni bir dönemin başlangıcıdır. Artık meyve püresi hazırlamanın, mevsimin taze sebzelerinden sebze çorbası yapmanın, evde yoğurt hazırlamanın ve muhallebi yapmanın zamanı gelmiştir.

Bu dönemde ailelerin en sık endişe duyduğu konuların başında çocukların beslenme alışkanlıkları ya da yemek yedirebilme ile ilgili zorluklar gelir. Bu noktada doğru kaynaktan doğru bilgileri edinmek üzere Hande Kaşkaş’ın Bu Çocuk Aç kitabı ve Acıkınca Yer kitaplarından faydalanabilirsiniz. Hande Kaşkaş’ın Bu Çocuk Aç adlı kitabında ek gıda hakkında merak ettiğiniz her şeyi, doktor onaylı 117 bebek ek gıda tarifini, alanında uzman 8 değerli uzamanın anne sütüyle başlayan ve tüm ek gıda serüvenini anlatan yazılarını ve annelerin tavsiyelerini bulabilirsiniz.

“Bu Çocuk Aç” ve “Acıkınca Yer” kitapları hakkında Hande Kaşkaş şunları söylüyor;

“Kızımın doğması ile beraber devamlı bir arayış içerisindeydim. Doğduğundan itibaren ‘Onunla hangi aktiviteleri yapabilirim, ona nasıl kitaplar okuyabilirim, zihinsel gelişimini nasıl güçlendirebilirim?’ diye düşünüp internette çok vakit harcardım. Daha sonra ek gıda süreci başladığında ‘Hangi besini ne zaman verebilirim? Nasıl beslemeliyim?’ sorularına internette cevap aradım. Bir anne olarak okudum, araştırdım ve değerli uzmanlardan yardım alarak “Bu Çocuk Aç” ve “Acıkınca Yer” ek gıda tarif kitaplarını çıkarttık.Ve bu sayede anneler internette vakit harcamadan doğru bilgiye kitaplarımızdan daha kısa sürede ulaşma imkanı buldu. Düşündüm ki bebeklerimizin sadece karnını değil aynı zamanda kalbini de beraber doyuralım. Bebeklik.com.tr web sitesinde bebeklerinizin hem zihinsel hem de bedensel gelişimi için aradığınız tüm ürünleri bulabileceksiniz.”

www.bebeklik.com.tr web sitesinde 100 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo avantajı ile bebek gelişimi için masal kitapları, aile çocuk kitapları, aktivite ve boyama kitapları, zeka kartları, puzzle ve eğitici ahşap oyuncaklar bulabilirsiniz.

Önceki İçerikRüyada Baytar Görmek
Sonraki İçerikRüyada Bebek Görmek
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular