24.5 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 25, 2022

Damar Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çözüm

Son yarım yüzyılda gün geçtikçe artış gösteren hastalıklardan biri de damar tıkanıklığı ve damar sertliği. Bu rahatsızlığın artmasındaki en önemli sebep beslenme alışkanlıklarındaki değişiklik ve doğal olmayan gıda ürünlerinin her tarafı sarmış olması. özellikle şehirlerde yaşayan insanların kendilerine sunulanları tercih etmesinden başka pek alternatifleri yok. Organik ürün kavramı son zamanlarda giderek popüler olmaya başlasa da, bu ürünlerin teminindeki güçlük nedeniyle hala çok yaygınlaşmış değil.

Doğal olmayan gıda maddeleri damar tıkanıklığının oluşmasında en büyük etken. Günümüzde, orta yaşı geçmiş bir çok insanın ortak sorunu olan damar tıkanıklığının en başlıca nedeni, kolesterol ve sigaradır. Sigara damar duvarında birikerek ateresikleroz’a neden olur. Kolesterol ise benzer şekilde damar duvarında birikerek damar tıkanmasına neden olmaktadır. Vücudunuzda en hayati organ kalp olduğu için ve kalbi besleyen damarların tıkanıklığı büyük risk taşımaktadır.

Damar tıkanıklığı ve damar sertliklerinin önlenmesinde Ahmet Maranki kaynaklı bitkisel çözümler bulunuyor. Bu çözümler bu rahatsızlıkların oluşmasında önleyici tedbir olarak uygulanabilir. Bitkisel olması nedeniyle tehlikeli yan etkileri de bulunmuyor. İşte bu çözüm önerileri:

– Yarım litre suyun içerisine, 3 adet soğan ince bir şekilde kıyılır. 1 gece bekletilip süzülür. Günde 3 kez 1 er fincan içilmeye özen gösterilir. Yemeklerden 1 saat önce veya 1-2 saat sonra içilmelidir.

– 5 litre suyun içerisine 200 gram, hayıt tohumu eklenir. 2 saat boyunca kaynatılır. Kaynama sırasından eksilen suyun yerine sıcak su eklenmelidir. Karışım dolapta muhafaza edilir. Günde 1 bardak sabahları aç karnına içilmelidir.

– 10 gram, sarımsak özenle dövülür. Sarımsağın üzerine 10 gram ılık su ilave edilir. 1 gün bekletilip günde 20-30 damla içilmelidir.

– 1 bardak kaynar su içerisine 5-10 gram andız otu, kökü konulmalıdır. 10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak içilmelidir.

– 1 bardak kaynar su içerisine 4 gram, ufalanmış alıç yaprağı ya da çiçeği eklenir. 10 dakika demlenmesi beklenen karışımdan günde 2-3 bardak içilmelidir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular