14.6 C
İstanbul
Cuma, Kasım 24, 2023

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Zamanla kullanılan dişlerde oluşan lekeler ve diş renginin değişmesi sonucu birçok kişi diş beyazlatma yöntemlerine başvurmaktadır. Dişler kişilerin bazı fiziksel durumlarına göre sararabilir. Ancak genel olarak genç yaştaki insanların diş lekesi ve diş renginin değişmesi beslenme alışkanlıkları ile ilgilidir. Her gün bol miktarda tüketilen çay, kahve ve kola gibi içecekler dişlerin zamanla lekelenmesine ve sararmasına neden olabilir. Ayrıca yaşlılık ve hamilelik gibi durumlarda da bu tarz rahatsızlıklar ile karşılaşılabilir. Diş beyazlatma işlemi için günümüzde sektördeki yeniliklerin ortaya çıkması ile uygulanabilen farklı yöntemler bulunur. İnsanlar kendilerinin ya da diş hekimlerinin verecekleri kararlarla beyazlatma işlemi uygulayabilirler.

            Diş beyazlatma yöntemleri kullanılarak beyazlatılan dişler genel olarak en az bir kaç yıl boyunca etkisini sürdür. Dişlerine bu işlemi uygulayan ya da uygulatan kişiler bu süre zarfında dişlerini işlem sonrasındaki gibi güzel bir şekilde kullanabilirler. Ancak belirttiğimiz bu süre her insan için aynı değildir. Bazı kişilerde bu süre çok daha aza inerken bazı kişilerde ise daha uzun yıllara çıkabilir. Bunun tek nedeni ise kişilerin beslenme ve diş fırçalama alışkanlığıdır. Diş beyazlatma işlemi sonrasında tüketilen içeceklere ve besinlere dikkat etmek gerekir. Sıklıkla kola, kahve ve sigara gibi içeceklerin içilmesi dişlerin beyazlığını giderir. Dişlerin yeterli miktarda fırçalanmaması da dişlerin beyazlık sürelerinin azalmasına neden olur. Bu konulara dikkat eden kişiler dişlerini beyazlamış bir halde uzun süre kullanabilirler.

            Diş beyazlatma işlemi bazı kişiler için olumsuz sonuçlanabilir. Çünkü dişlere uygulanan bu yöntem her dişin yeteri miktarda beyazlaması için yeterli gelmeyebilir. Dişlerin beyazlama oranı işlem öncesindeki diş tonuna bağlıdır. Diş hekimi hastanın diş rengini kontrol ettikten sonra hastaya nasıl bir sonuç alınabileceği yönünde bilgilendirme yapmaktadır. Dişlerinin rengi sapsarı olan bir kişiye uygulanan diş beyazlatma işleminden ve dişleri hafif derecede leke tutmuş, sararmış kişiye uygulanan beyazlatma işleminde aynı sonuç alınamaz. Daha hafif düzeyde diş rengi değişen ve lekelenen kişinin dişleri diğer hastaya göre çok daha fazla oranda beyazlar.

Arzu ederseniz evde diş beyazlatma yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz bu videoyada göz atabilirsiniz

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

2 YORUMLAR

  1. diş beyazlatma yöntemlerini çok kullandım, fakat dediğiniz yöntemi ilkkez kullanacağım. İnşallah iyi gelir, sonucunu yine buraya yazacağım..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular