21.6 C
İstanbul
Salı, Haziran 21, 2022

Doğal Gelin Makyaj Modelleri

Çoğu gelin adayının yaptığı hatalardan bir tanesi düğün gününde en güzel ben olmam lazım mantığı ile makyajlarını çok abartılı yaptırıyorlar. Böylece daha çok göze görünebileceklerini sanıyorlar. Halbuki bunun tam tersi olduğunda yani doğal bir makyaj tercih ettikleri zaman gelinliğin de etkisi ile adeta bir prenses gibi olabilirler. Peki Doğal Gelin Makyajı yapmanız için nelere dikkat etmelisiniz, neleri yapmalı, neleri yapmamalısınız? İşte bu yazımızda size Doğal Gelin Makyajının Püf Noktaları en ince ayrıntısına kadar anlatılacaktır.

Makyaj denildiği zaman ilk adımımızı her zaman cildimiz için atmalıyız. Bir makyaj ne kadar profesyonel olursa olsun arındırılmış ve nemlendirilmiş bir cilt üzerinde yapılmamış ise o makyajın hem ömrü çok kısa olacaktır hem de ışıltısı eksik olacaktır. İşte bu yüzden makyaja başlamadan önce tenimizi ölü hücrelerden arındırarak işe başlamalıyız ardından da cildimize uygun bir nemlendirici kullanarak cildimizin nemlenmesini sağlamalıyız. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra 10-15 dakika cildimizi dinlendirip daha sonra seçtiğimiz fondöteni uygulamalıyız. Tenimize uygun fondöten ile cildimizdeki renk farklılıklarını eşitleyip pürüzlük varsa onları kapatmalıyız.

Göz makyajı dediğimiz zaman sanki bütün makyaj bundan ibaretmiş gibi geliyor insana. Çünkü makyajın en önemli parçası göz makyajıdır. Göz makyajı sayesinde makyajın tarzını belirleyebiliriz. Eğer çok abartılı bir göz makyajı yapmışsanız bu makyajınızın çok ağır görünmesine sebep olacaktır. Bu yüzden doğal bir makyaj istiyorsanız göz makyajınız da kadife renkleri tercih etmelisiniz ve uçuk pembe yada fil dişi tonlarında bir far seçmelisiniz. Gözlerinizin güzelliğini göz çevrenizi belirginleştirerek ortaya çıkarmalısınız çok fazla makyaj yaparak değil. Bu işlem için de farınızı uyguladıktan sonra ince bir şerit halinde sürülen eyeliner ve dolgunluk ve uzatma etkisi yaratan doğru seçilmiş bir maskara sizin için yeterli olacaktır.

Gelelim dudaklarınızın doğal görünümlü makyajına. Öncelikli hedefiniz rujunuzun uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktır. Bunun için rujunuzu sürmeden önce dudak çerçevenizi dudak kalemi ile belirginleştirin ve dudak renginizdeki bir farı rujunuzdan önce dudaklarınıza uygulayın ardından rujunuzu sürün. Bu işlem rujunuzun gece boyunca kalıcı olmasını sağlayacaktır.

En son işlem olarak kaşlarımızı dolgunlaştırmalıyız. Özellikle ince ve seyrek görünümlü kaşlara sahip gelin adayları bunu mutlaka yapmalıdır çünkü göz makyajının en tamamlayıcı öğesi kaşlardır. Bunun için yumuşak ve açık tonda bir kaş kalemi kullanırsanız kaşlarınız daha doğal görünecektir. Bu kaş kalemi yardımı ile seyrek olan bölgeleri dolgunlaştırmalı ve gerekiyorsa kaşlarınıza bir uzantı çizmelisiniz.

Önceki İçerikCinsellik Nedir?
Sonraki İçerikDudak Dolgusu
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular