24.9 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 25, 2022

Doğal Saç Renginize Dönmeniz İçin Sebepler

Doğal saç renginize dönmeniz için o kadar çok sebep var ki hangisini sizinle paylaşacağımı bilemedim. Ama sizin için en geçerli sebepleri paylaşacağım. bir çok kadın saç rengini o kadar değiştiriyor ki bazen ana saç renklerini bile unutuyorlar hatta saçlarının neye benzediğini bile hatırlayamayabiliyorlar. Tabi bu işlemler çok sık olunca doğal saçlarına da dönmek biraz zor oluyor doğrusu. Eğer hala kendi saçınızı kullanabiliyorsanız işte doğal saçlarınıza dönmenizi gerektiren sebepler.

1) Doğal Saç Her Zaman Daha Sağlıklı Görünür

Eminim ki bütün kızlar uzun, parlak, yumuşacık saçlara sahip olmak ister. Ama bazıları bu şansı elinden kaçırmışken bazıları hala bu şansa sahiptir. Saçlarınız kimyasal boyalardan, sık sık  renk değiştirmek için uygulanan açıcı kimyasallardan yıpranmadan yani yol yakınken doğal saçınıza dönmenizi tavsiye ederim.  Her ne kadar değişiklikler insanı rahatlatsa da sizin için en uygun renk kendi doğal saç renginizdir.

cilt 2

2) Bakım Masraflarınızı Azaltır

Eğer saçlarınız boyalı, röfleli yada saçlarınıza herhangi bir uygulama yapılmış ise bu sizi saçlarınıza özel bir bakım yapmaya mecbur bırakacaktır. Bu da bazen hem çok masraflı hem de çok zaman isteyen bakımlar olabilir. Üstelik bu bakımları bir sefere mahsus değil rutin bir şekilde uygulamanız gerektiğinden bu sizin için oldukça zahmetli bir iş olacaktır.

3) Uygun Olmayan Renkler

Bazen bir hevesle kuaföre gidip saç rengimizi değiştirmek isteriz tam da istediğimiz rengi bulduğumuzu düşünürüz. Kuaförümüze de bu rengi tarif ettikten sonra artık büyük değişiklik için sabırsızlıkla saçımızın boyanmasını bekleriz. Ama her şey düşündüğün gibi gitmeyebilir. Bazen çok beğendiğimiz ren bizim için hiç de uygun olmayabilir ya da  o hayalimizdeki renkten çok farklı bir ren ortaya çıkabilir.

4) Kimyasallar

Eğer ne maddiyat ne de zamanımın harcanması önemli değil diyorsanız kimyasalları hatırlamanızı tavsiye ederim.  Son zamanlarda bir çok kadının doğal saçlarına dönmelerindeki tek sebep budur. Çünkü saçlarına yaptığı değişikliklerin aynı zamanda saçlarını da yıprattığını fark etmişlerdir. Eğer hala doğal haliyle kullanabileceğiniz bir saçınız varsa oldukça şanslısınız derim.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular