19.5 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Doğru Kişiyi Bulmak ve Aşık Olmak

Evlilik denildiğinde akla gelen ilk şey iki kişinin hayatını birleştirmesi olabilir. Ama bu durum o kadar basit değildir. Ülkemizde evlilik kurumu iki kişinin hayatlarını birleştirmesinden daha çok iki ailenin akraba olması gibi yorumlanmaktadır. Hayatınızı paylaşacağınız ve geleceğinizi birlikte kuracağınız kişiyi bulduğunuzu nasıl anlayacağınızı henüz kestiremiyorsanız size bazı önerilerimiz var.

Öncelikle, kesinlikle rol yapmamanız gerekmektedir. Bir ömrü birlikte paylaşacağınız insana asla size ait olmayan özellikler göstermek ileride büyük problemlere davetiye çıkarmaktadır. Bu nedenle her zaman doğal olmaya gayret göstermelisiniz.

Eğer karşı tarafında rol yapmadığından eminseniz o zaman yapmanız gereken her şeyden önce sevdiğiniz insanı olduğu gibi kabullenmek olacaktır. O kişiyi olduğu gibi kabullenirseniz nasıl biri ile birlikte olduğunuzun her zaman için farkında olursunuz.

Öncelikle o kişinin sizin için değerli olduğunu anlayın, erkekler için bunu anlamanın en kolay yolu, sevdiği kadını ailesi ile tanıştırmaktan geçer.

Dış güzellik de önemli bir kuraldır. Ama öncelikle ilerisi için iyi anlaşabileceğiniz ve sizi eğlendiren birinden yana tercihinizi kullanmanız gerekmektedir. Sizi henüz ilişkinizin başında bile hor görerek sizden uzak duran birisiyle kesinlikle devam etmenizi önermiyoruz.

Bütün bu durumlardan daha önemli olanı ise daha önce yaptığınız hatalarınızdan ve daha önceki ilişkilerinizden ders çıkararak daha önceleri yaptığınız hataları tekrarlamamanız gerektiğini bilmenizdir.

İyi bir ilişki için aşk şarttır. Mantık evliliği insanlara hiçbir zaman mutluluk vermemektedir. Bir süreliğine para verebilir. Aşkı satın almanın bir formülü henüz bulunmamaktadır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular