14.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Doğrularıyla Yanlışlarıyla Estetik

Estetik hakkında o kadar çok konu yazıldı çizildi ki, ortalık adeta bilgi kirliliğiyle doldu taştı. Herkes bir şeyler söylüyor, farklı hususlardan bahsediyor. Estetiğin en önemli müşterileri kadınların da bu durumda şüphesiz kafası karışıyor. Fakat bu bilgilerin ne kadarı doğru ne kadarı yanlış? Hepsinden de önemlisi ne kadar kötü durumlara yol açabilir? Estetikle ilgili tespit ettiğimiz en çok yanlış bilinen konuları sizlere kısa kısa hatırlatalım istedik.

Artık içinde bulunduğumuz zaman içerisinde insanlar cinsiyet farklılığı olmaksızın estetik cerrahlara giderek bazı operasyon geçirme taleplerinde bulunmaktadır. Bu sayının her geçen sene yüzde on oranında artması ise bu rakamın ne kadar büyük boyutlara ulaştığının bir belgesidir. İnsanlar için botoks yaptırmak veya yağlarını aldırmak artık bir operasyon olarak bile düşünülmemektedir.

En fazla rastlanan hayal kırıklığı ise estetik ve düzenli olarak atılan dikişlerin hiçbir şekilde iz bırakmayacağı düşüncesi üzerine kurulan olduğu belirtilmektedir. Ama yapılan hiçbir ameliyatta atılan hiçbir dikiş iz bırakmadan, tamamlanamaz. Öyle bir teknoloji gelişmiş olsaydı, zaten şu an estetik cerrahiye ihtiyaç duyulmazdı.

estetikLiposuction ameliyatının kilo verdirdiği düşüncesi de aynı şekilde büyük bir yanılgı demektir. Çünkü asla kilo verdirmez, sadece vücudunuzda bulunan yağlar operasyonla alındığı için yağ kütlesi oranında kilo vermeniz söz konusu olacaktır. Tartıya çıktığınızda asla çok büyük bir düşüş beklemeyin.

Bir başka yanlış düşünce ise botokslu kişilerin yüzlerinin her zaman ifadesiz ve donuk olarak kalacağı yönündeki düşüncelerdir. Bu durumda büyük bir yanlıştır. Çünkü uygun dozajda yapılırsa hiçbir zaman bu tarz yanlışlıklara mahal verilmeyecektir.

Asla unutmamanız gereken bir başka konu ise estetikte en kaliteli ve en iyi yöntemlerin her zaman için en son keşfedilen yöntemler olduğuna inanmaktır. Bu durumda büyük bir yanlış içermektedir. Çünkü hiçbir zaman için denenmeyen bir yöntemin en iyi olması mümkün olmayacaktır.

Estetik ameliyatların yapılış amaçları da oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Estetik ameliyatlar ile evliliğinizi kurtaramazsınız . Bu yanlışın da üzerinde şahısların kendilerinin düşünmesi gerektiğini hiçbir zaman unutmamanız gerekmektedir.

Estetik fiyatları için de sıkı bir araştırma yapmalı ve ilk gördüğünüz merkeze kendinizi teslim etmemelisiniz. Çünkü çok çeşitli estetik yöntemleri var ve hepsinin de fiyatları farklı farklı. Estetik fiyatları hakkında araştırma yaparken öncelikle tedavinizde uygulanacak yöntemin ne olduğunu tespit etmeli ve araştırmanızı da ona göre yapmalısınız. Estetik tedavisi için talep edilen ücretler her estetik merkezi için değişeceğinden paranızı da bu şekilde boşu boşuna harcamamış olursunuz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular