8.6 C
İstanbul
Pazartesi, Aralık 4, 2023

Dolgun Dudaklar İçin Sırlar

dolgun dudaklarDolgun dudaklar güzelliğine ve her durumda çekici olmaya özen gösteren kadınlar için vazgeçilmez öneme sahip. Çünkü dolgun dudaklar kadını olduğundan daha genç göstermesi açısından oldukça önemli diyebiliriz. Ancak zaman geçip yaş ilerledikçe dudaklar da zamanla eski dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Bu sizin için moral bozucu olsa da, çeşitli yöntemlerle dudaklarınızın eski dolgun görünümüne yeniden sahip olabilirsiniz. Bunun için en çok tercih edilen yöntemler şunlar:

dolgun dudak makyajı, dolgun dudaklar için ruj, dolgun dudaklar için maske

Yabancı dolgu madde enjeksiyonu

Kolajen ve hyalurinik asit dudaklara dolgun görünüm vermek için en sık kullanılan yabancı dolgu maddeleri. Bunların uygulaması son derece basit ve kişi günlük hayatına hemen dönebiliyor. ancak dezavantajları kalıcı bir çözüm getirmemeleri. Çünkü en fazla 6 ay içinde dudaklar eski haline dönüyor.

Operasyon

Hastanın kendi vücudundan alınan yağ ve deri gibi dokuları kullanarak da dudaklar dolgunlaştırılabiliyor. Bu dokularla hazırlanan doku kokteyli dudaklara enjekte ediliyor. Çok komplike bir işlem değil ve lokal anesteziyle yapılabiliyor. Kişinin kendi dokusu olduğu için alerji riski de yok. Ancak bu dokular da zamanla eriyor, işlemde kalıcılık sağlamak için birkaç kez tekrarlamak gerekiyor.

Kesilerle

Dudakları dolgu maddeleri kullanmadan çeşitli kesi teknikleriyle daha kalın ve biçimli görünür hale getirmek olası. Bu operasyonlarda amaç dudak kenarlarını daha dışarı taşırmak ve dudaklara daha kalın bir hal kazandırmak. Bu operasyonun sonucu kalıcı oluyor ve değişmiyor. Bu operasyonlar da dolgu maddesi enjeksiyonları gibi lokal anestezi altında yapılabilen basit girişimler.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular