21.6 C
İstanbul
Salı, Haziran 21, 2022

Dört Aylık Bebek İle Oynanabilecek Oyunlar

Bebeğiniz dört aylık oldu. Onun sizin gözlerinizin önünde bu kadar çabuk büyümesi ve beraber geçirdiğiniz dört ayın da etkisiyle artık onunla daha fazla mı zaman geçirmek istiyorsunuz?

Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir araştırma çocuk sahibi olan insanların kendi çocuklarının en çok ilk altı aylık dönemde ki hallerini özledikleri ve o dönemde bebeklerinin mırıltılarını bile unutamadıkları sonucuna ulaşılmıştır. Yine aynı dönemler içerisinde bebeklerin çıkardığı seslerin insanlara çok farklı geldiği üzerinde yapılan araştırmalar da bulunmaktadır.

Bebeğinizin yavaş yavaş büyümeye başladığı bu dönemlerinde onunla oynayabileceğiniz oyunların farkında mısınız? Ne yapabilirde onun daha çok gülümsemesini sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz sizin gözünüzde bu kadar çabuk büyürken onun bu dönemlerinde de onunla bir şeyler paylaşmak sizin hakkınız ve sizde bunun bilincinde olmalısınız.

bebeklerle oyun

Öncelikle oynayabileceğiniz küçük oyunlara değinelim isterseniz.

Bebeğinize parmağınızı verin onunla oynayıp onu kavramasını izlemenin değerini daha sonra daha fazla anacaksınız.

Ona bir şeyler dinletin, televizyonda çıkan video klipler oldukça dikkatini çekecektir. Onu rahatsız etmeden biraz dik konuma getirerek dikkatini televizyonda toplamasını sağlayabilirisiniz. Bu sayede sese ve müziğe hassasiyeti artacaktır. Reklam izlemekten zevk alan milyonlarca çocuğun bu özelliğinden ve henüz çok küçükken televizyona duyduğu hassasiyetten dolayı reklamlardan hoşlandığı kanıtlanmıştır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular