10.6 C
İstanbul
Perşembe, Nisan 13, 2023

Dudak Kuruması

dudak kurumasıDudak kurumasının sebepleri tamamen dış etkenlere bağlı bir olaydır. Dudak kuruması güneş,soğuk,rujlar ve yüze uygulanan makyaj malzemeleri gibi birçok ürün ve bunun yanında eğer hastalık için kullandığınız ilaçlar varsa bunlarda dudak kurumasına neden olan sebeplerdendir.

Dudak Çatlaması Ve Soyulması Neden Olur?

Dudak çatladıktan veya soyulduktan sonra bunlara karşı uyguladığınız tüm çözümlere rağmen bu çatlamalar ve soyulmalar geçmiyorsa bunun nedenleri başka şeyler olabilir. Bu sebeplerin başında kansızlık,b vitamini,demir ve folik asit gibi eksiklikler gelmektedir.Zaman zaman dudakların kenarlarında oluşan çatlakların sebebide şeker hastalığından kaynaklanıyor olabilir. Bazı dudak kuruluğu vakalarında eğer dudaklar tedaviye cevap vermiyorsa bunun nedenleri başka hastalıklar olabilir.

Dudak Kuruluğu Nasıl Geçer

Dudak kuruluğu dudaklarımıza uygulayacağımız dudak nemlendiricileri kullanarak çok işe yarar.Eğer dudak nemlendiricileri bu kuruluğa son vermiyorsa bunun nedeni vücudunuzdaki bir takım vitamin eksikliklerinden kaynaklanıyor olabilir. Bol su içmek ve bol sıvı tüketmek dudak kuruluğunun en doğal çözümlerindendir.Eğer dudaklarınızı devamlı yalıyorsanız bunu yapmaktanda vazgeçin çünkü bu hareket dudaklarınızın hem kurumasına hem de çatlamasını tetikler.

dudak kurumasıDudak Güzelliği

Kadını kadın yapan uzuvların en önemlisi dudaklardır.Kadınların dudakların dakullandığı bütün ürünlerin amacı hoş ve güzel görünen dudaklara sahip olmak içindir.Dudak güzelliğini sağlamak için pek çok alternatif ürün ve uygulama seçenekleri vardir. Bunlar dudaklara dolgu yaptırmak,kalıcı dudak makyajı,parlaklık verici rujlar,dolgunluk verici rujlar gibi seçenekler dudak güzelliği için uygulanan en fazla tercih edilen uygulamalardır. Eğer ince dudaklara sahipseniz dudaklarınıza ya dolgu yaptıracaksınız yada dudaklarınızın çizgisini dudak kalemiyle daha geniş çizerek dudaklarınızı daha büyük gösterebilirsiniz. Dudaklarınızı ıslak göstermek istiyorsanız devamlı olarak parlatıcı sürmelisiniz.

Bayanların yüzüne bakıldığında karşı tarafın gözlerinin ilk dikkat ettiği yer dudaklar olduğu için bayanların dudaklara çok özen göstermesi gerekmektedir. Dudaklarınıza özen gösteririken aman dikkat edin yüzünüze yakışmayan bir dudak sizin bütün güzelliğinizi ortadan kaldırır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular