10.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 30, 2023

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajı değişik bir tarz yaratmak isteyen kadın için alternatif bir makyaj türü. Aşırı uygulandıında sevimsiz ve itici görünebilir, ancak makul ölçülerde yapıldığında size değişik bir hava katabilir. Aynı zamanda dumanlı göz makyajı ile daha çekici görünebilirsiniz. Dumanlı göz makyajını tercih eden çok sayıda ünlü de bulunuyor. Deniz Çakır ve Beren Saat dumanlı göz makyajı ile görmeye alıştığımız ünlülerden sadece ikisi.

Dumanlı göz makyajı, diğer adıyla buğulu göz makyajı yapmak sanıldığı gibi zor değil. Tek başınıza çok kolay bir şekilde bu makyajı siz de rahatlıkla yapabilirsiniz.

dumanlı göz makyajıGözkapağına yağsız baz:

Fardan önce göz kapağınıza primer denen yağsız bir baz sürmelisiniz. Böylece gün içinde göz kapaklarınızın yağlanıp, farın bozulmasını baştan engellemiş olacaksınız.

Göz kalemi uygulaması:

Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Eğer mücevher tonlarında bir göz makyajı istiyorsanız, mürdüm, lacivert veya koyu yeşil bir göz kalemi kullanın. Dumanlı göz makyajı için eyeliner kullanmayın. Göz kalemi gerekli yerlerde dağıtılıp, buğulu bir ifade vermek için çok uygun bir seçimdir.

Dağıt ve yay:

İşte esas noktaya geldik. Bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Birkaç ufak aplikatör darbesi yeterlidir. Abartıp tüm göz kalemini yaymayın.

Alt kirpikleri boyuyoruz:

Daha önce kullandığınız kalemle gözlerinizin içine çizgi çekin. Sürme de kullanabilirsiniz. Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Kalem kesin çizgiler yaratacağından, far uygulamak dumanlı bir görünüm için daha uygundur.

Son dokunuşlar:

Farla işiniz henüz bitmedi. Üst göz kapağınızın kalemi yaydığınız yerlerine farla küçük dokunuşlar yapın. Hatta göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farı sürün.

Rimel ve bitti:

Hacim veren bir maskara ile kirpiklerinizi bolca rimelleyin.

Dumanlı göz makyajı resimli anlatım

dumanlı göz makyajı

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular