21.7 C
İstanbul
Perşembe, Haziran 30, 2022

Dünyanın En Harika İlk 10 Uçağı

Bazılarımızın sadece ekranlarda gördüğü son model uçakların iç tasarımındaki büyüleyiciliği ve son model çalışma mekanizmasındaki teknolojisi ile adeta kendimizi uzay çağında hissettiriyor. Bir de bu teknoloji harikası muhteşem uçaklardan biri ile yolculuk yaptığınızı düşünsenize. Adeta uzay mekiğine binmiş gibi olacaksınız

Dünyadaki, sayılı insanlar tarafından kullanılan, görünüm itibari ile insanı büyüleyen hatta iç dizaynı kral odalarını andıran son model uçak tasarımlarını siz meraklıları için bu sayfada paylaşmaya karar verdik. İşte anlatılamayacak kadar harika uçakların görülmeye değer fotoğraflarına bir göz atalım.

10. Jackie Chan’s Embraer Legacy 650

10. Jackie Chan’s Embraer Legacy 650
Belkide en iyi dövüş aktörlerinden olan yakından tanıdığımız Jackie Chan’ in ayakarını yerden kesen bu alet Dünyadaki en lüks uçaklardan biridir. 2002 yılında üretilen uçağın bir saatlik uçuşunun maliyeti 8.000 $ dır.

9. Airbus A318 Elite

9. Airbus A318 Elite
Airbus tarafından üretilen uçak dar gövdeli yolcu uçağıdır. Dar gövdeli olduğuna bakmayın, New York’ taki bir çok apartman dairesinden daha lüks olan uçakta seyehat etmeyi kim istemezki.

8. Airbus ACJ319

8. Airbus ACJ319
Yine Airbus tarafından üretilen uçak G.I. Joe filminde kullanılan uçak daha çok business hayatı için üretilmiş bir özel uçaktır. Ki zaten iç tasarımıyla hem çalışır hem yatar hemde seyehat edersiniz.

7. Emirates Airbus A380

7. Emirates Airbus A380
Emirates havayolları tarafından tamamen ultra lüks uçuşlar sunabilmek için tasarlanan uçak Airbus tarafından üretilmiştir.

6. Bombardier Challenger 850

6. Bombardier Challenger 850
Tam bi bombacı diyebileceğimiz uçak 19 kişilik bir seyehat grubunu taşıyabilecek düzeyde üretilmiştir. 32 Milyon $ değerindeki uçağın karizmatik görüntüsü ise kendini sattıracak düzeyde.

5. Gulfstream G650

5. Gulfstream G650
2009 yılında Amerika’ da üretilen uçak 65 Milyon $ değerindedir.

4. Joseph Lau’s Boeing 747

4. Joseph Lau’s Boeing 747
Aslında Boeing 747 günümüzde standart uçuşlarda kullanılan bir uçaktır. Fakat Hong Kong’lu yatırımcı milyarde Joseph Lau tarafından 150 Milyon $ a alınan uçağın iç tasarımı ise görülmeye değer.

3. Airbus A320 “Heir Force One”

3. Airbus A320 “Heir Force One”
İçinde konferans salonu, uydu telefonu ve daha bir çok imkanın sunulduğu bu özel uçağın en lükslerden olmasına şaşırmamalı.

2. Prince Al-Waleed bin Talal’s Airbus A380


Bildiğimiz A380′ nin en değişik hali belkide videoyu izledikten sonra sizde benim gibi düşüneceksiniz.

1. Air Force One

1. Air Force One
ABD başkanlarını taşıyan uçak tam bir savaş makinası. Kendisine herhangi bir füze vs. atılma ihtimali dahi yok. Atılsa dahi kendisi bu füzeyi imha edebilecek sisteme sahip.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular