12.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 14, 2023

Ergenlik Sivilceleri İçin Öneriler

Salyangoz kremleri, çeşitli kozmetik ürünler vb. piyasada bulunan pek çok ürün, paraların harcandığı umutların yatırıldığı ancak beklenen sonuçların elde edilemediği birer zaman kaybı olarak göze çarpmaktadır. Bu ürünlerin olumlu etkilerini tamamen hiçe saymak ve kesin olarak bunları birer para tuzağı olarak belirlemek biraz sert bir ön yargı olsa bile, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt hayalini tatmin edici şekilde gerçekleştiremedikleri kesindir. Harici uygulanan ürünlerin bu olumsuz yanlarının yanında, olumlu olarak sayılabilecek yanları da sivilcelerin görünürlüğünü geçici olarak azaltmaları ve yan etkilerinin en az düzeylerde olması olarak sayılabilir.

Ergenlik Sivilceleri Haplar, İlaçlar ve Tıbbi Müdahale

İnsan bedeni ile ilgili her hangi bir şikayet durumunda, mutlaka bir hekime gidilmesi önemle önerilir. Sivilceleriniz için gitmeniz gereken poliklinik, cildiyedir. Doktorunuz sivilcelerinizi muayene eder ve sizin de onayınızı ve fikrinizi alarak tedavi önerir. İki seçenek göze çarpmaktadır:

  • Harici müdahaleler (krem vs.)
  • Ağızdan alınan haplar

Ağızdan alınan hapların dudak kuruluğu, karaciğerle ilgili bir takım metabolik stresler yaratma gibi yan etkileri, bu ilaçlarla yapılan tedaviyi tercihte kişileri en çok düşündüren unsurdur. Ancak bu tedaviyi kullanan pek çok kişi bu yan etkileri göz ardı edilebilir bulmuş ve tedaviyi uygulayarak arzuladıkları sağlığa ulaşmıştır. Bu açıdan 6 ay civarında sonlanan bu ağızdan alınan ilaçla yapılan tedaviler, harici tedavilere kıyasla, oldukça etkili ve doyurucu görünmektedir.

Risk Alma, Tedavi Şeklini Belirleme

Öncelikle güvenilir ve yeterli olduğundan emin olmadığınız kaynakları tercih etmek büyük ve gereksiz bir risktir. “Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir.” sözünden yola çıkarak, tedavide danışacağınız kişinin yetkinliğini elde etmiş, bilimsel bilgi ve eğitimi alarak kendini test etmiş bir hekim olması gerektiğini vurgulamak faydalıdır.

İçerik Kaynağımız;
Yazan: www.bakimfirsati.com

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular