19.6 C
İstanbul
Pazar, Ekim 9, 2022

Erkekler Bunları Anlayamaz

Kadınlar Ne İsterKadınlar Ne İster isimli filmi sanıyoruz izlemeyen kalmamıştır. Bir erkeğin bakış açısıyla kadınların ne istedikleri, çevrelerinden ve özellikle erkeklerden neler bekledikleri çok güzel bir şekilde bu filmde işlenmişti.

Ne olursa olsun, öyle konular var ki erkekler bunları hiç bir zaman anlayamaz. Anlayamadıkları için de kadınların ne istediği hakkında çoğu zaman bir fikirleri olmaz. İşte erkeklerin çoğu zaman anlayamadıkları ve belki de hiç anlamayacakları en önemli 10 konu:

1) Erkekler, kadınların bazen diğer zamanlardan biraz daha fazla ilgi beklediklerini hissedemezler. Biraz daha fazla ilgi kırılan bir kalbi bile onaracaktır.

2) Erkekler, kadınların bazı durumlarda istediklerini çok zekice bir yolla yapabildiklerini bilmezler. Her kadının istediklerini yaptırtmak için birbirinden kurnazca numaraları vardır. Erkeklerin tahmin ettiği kadar saf bir kız yoktur.

3) Kadınlar bir takım şeyleri inanılmaz alttan alırlar. Hiçbir erkek kadının alttan aldığının farkına varamaz. Tartışmaların alt yapısında elde bu vardır.

4) Ev işleriyle uğraşmaktan çok yorgun düştüklerinde bile erkekler, kadınların maruz kaldıkları bu Çin işkencesini görmezden gelerek azimle evin durumundan yakınırlar.

5) Kadınların kumandayı ele geçirdiklerinde neler yapabileceklerini ve bundan nasıl bir huzur duyabileceklerini bilmezler.

6) Arabayı kadınlar kullanırken erkeklerin yaptıkları eleştirileri, kadınlar aslında duymazdan gelirler. Kadınlar ehliyetlerinin çikletten çıkmadığını bilirler.

7) Erkekler, taciz edilen kadınların neler hissettiklerini asla bilemeyecekler. Gündelik hayatta kadınları taciz etmeye bir marifetmiş gibi devam edecekler.

8 ) Erkekler, kadınlarla kavga ederlerken, güler yüz ve tatlı dille her şeyi halledebileceklerini bir türlü fark edemezler. Bozulan ilişkilerdeki temel sorun belki de güler yüz eksikliğidir.

9) Erkekler, futbol seyrederken kadınların neler hissettiklerini anlayamazlar. Varsa yoksa tuttuğu takımın galip gelmesidir akıllarından geçen. Televizyonda maç seyreden bir erkek, yanındaki kadının değerini çoktan unutmuştur.

10) Bu dokuz Maddenin dokuzunun da geçerli olduğu yerlerde bile, erkekler aslında haklı olduklarını savunurlarken, yinede kadınların hissettiklerini hiçbir zaman bilemeyecekler.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular